יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
X ו-Y 
 
על מה מבוססת זוגיות וכיצד היא יכולה לפעול בצורה טובה? / מאת יואב ברנזון
 
  
זוגיות אינה עובדת כאשר קיים פער גדול בין X ל-Y
 
בסופו של דבר, מערכת יחסים זוגית מבוססת על מצב הדברים הבא: האישה מעניקה X לגבר והגבר מעניק Y לאישה. במצב דברים תקין - הזוגיות תעבוד היטב כשקיים פער קטן בין ה-X של האישה ל-Y של הגבר.
 
לעומת זאת, ברוב הכמעט מוחלט של מערכות היחסים הבעייתיות ואלו שלא עובדות יתקיים פער מטריד בין ה-X ל-Y (אחד מבני הזוג נותן המון ומקבל מעט) או שגם ה-X וגם ה-Y נמוכים מאוד ואינם מספיק חזקים כדי להחזיק קשר רציני (שני בני הזוג משקיעים מעט מאוד בתרומה שלהם לקשר הזוגי).
 
 
 
אין מתנות חינם - גם לא בזוגיות
 
זוגיות אינה "מתנה" או "נס". זוגיות היא בדיוק כמו מקום עבודה - חובות וזכויות, חשבונאות ופנקסנות. מי שעובד כל החודש יקבל את השכר ומי שלא, השכר שלו יהיה מצומק או שלא יהיה בכלל.
 
ההנחה כאילו הזוגיות היא "מרחב מוגן" שבו חוקי הכלכלה, הכבידה או הפיסיקה אינם משפיעים - פשוט אינה נכונה. כמו בעולם הכלכלי, בני אדם מודדים את היתרונות והחסרונות של בני הזוג שלהם כל הזמן. במידה והם מקבלים את הצרכים החשובים להם מבני הזוג שלהם - הם מרוצים. אבל כשזה לא קורה - מתחילות הבעיות. כשה-X וה-Y אינם מאוזנים או אינם משמעותיים מספיק - הזוגיות תתחיל להתערער.
 
 
 
מי שלא נותן - לא מקבל: מלכודת הזוגיות הפוחתת
 
מסלול הזוגיות היא מסלול ידוע מראש עבור כל הזוגות: או שבני הזוג משקיעים או שהם מפסיקים להשקיע. מספיק שאחד מבני הזוג כבר לא נותן את מה שנתן בעבר - וההתדרדרות מתחילה לתפוס תאוצה.
 
"זוגיות פוחתת" היא מצב בו אחד מבני הזוג "נותן" פחות וכתוצאה מכך בן הזוג השני גם מתחיל לתת פחות כדי לא לצאת "פראייר". במעגל הקסמים הזה ההשקעה הזוגית הולכת ופוחתת מצד שני בני הזוג, השפה הופכת ונעשית אלימה ומזלזלת, חוסר הכבוד משתלט, הזמן המשותף מצטמק והזוגיות עומדת למעשה לפני כליה וגירושין.
   
 
 
האיזון בין X ו-Y ישמור על הזוגיות שלכם יותר מכל דבר אחר
 
בכל מערכת זוגית יש "תנאי בסיס" וצרכים קריטיים שאותם יש לספק כדי לשמר ולתחזק את מערכת היחסים. למשל, אם גבר לא מביא כסף הביתה לאורך זמן האישה תעזוב אותו. או למשל, אם האישה אינה מקיימת יחסי מין עם בעלה לאורך זמן הגבר יעזוב אותה.
 
הדברים שגברים זקוקים להם בכלל לא זהים לדברים שנשים זקוקות להם כי לכל מגדר יש סדרי עדיפויות וצרכים חשובים משלו. מה שחשוב לזכור הוא שחייבת להיות התאמה ואיזון בין מה שהגבר נותן לאישה לבין מה שהאישה מעניקה לגבר. אם כל צד יוצא מרוצה ומסופק בצרכים החשובים לו - הזוגיות תוכל להישמר שנים רבות ולפעול היטב.
 
 
וטיפ לסיום: רוב הבעיות הזוגיות מתחילות כשצד אחד או מתעלם מהצרכים הקריטיים של הצד השני או כאשר הוא מחליט באופן מודע "להפסיק" לתת דברים שנתן בעבר כי "לא בא לו" מבלי לקחת בחשבון שלצעד הזה יהיו מחירים קשים ותגובות חמורות מהצד השני. פעמים רבות, אנשים מתלוננים על כך שהם לא מקבלים מבני הזוג שלהם את מה שהם קיבלו בעבר בעודם מתעלמים מכך שגם הם הפסיקו לתת לבני הזוג שלהם את מה שנתנו בעבר.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il