יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
פירוק משפחה 
 
פירוק משפחה היא פעולה בעלת מחירים ומשמעויות ארוכות טווח - מהם? / מאת יואב ברנזון
 
  
רוב המפרקים אינם מודעים למחירים שהם עומדים לשלם
 
גירושין ופירוק משפחה היא תופעה נפוצה בימנו. ובכל זאת, מרבית המחקרים מראים באופן ברור על נזקים היקפיים למעשה שכזה. הנזקים אינם רק לסובבים - אלא גם לאלה שיזמו וביצעו את המהלך של הפירוק.
 
אמנם, בבסיס הפירוק של המשפחה קיימים שיקולים משמעותיים ביותר שלא ניתן להתעלם מהם: מות האהבה בין בני הזוג, סכסוכים או מתחים בלתי נסבלים, קיומה של אהבה מקבילה, חוסר התאמה מינית, מצב כלכלי עגום, אלימות ועוד כהנה וכהנה. ואולם, עדיין האקט של הגירושין שמשמעותו היא פירוק המשפחה - הוא משמעותי ביותר, במיוחד עבור אלה שמקימים לאחר מכן משפחה חדשה נוספת אבל לא רק עבורם.
 
 
 
לטווח הקצר זה נראה כמעט תמיד נכון לפרק משפחה לא מתפקדת
 
יש המון גורמים התומכים בגירושין ובפירוק המשפחה: סבל, בדידות, ניכור, חוסר התאמה ואולי התקווה למצוא אהבה טובה ונכונה. שיקולים אלה הם כבדי משקל ולא ניתן להתעלם מהם. מצד שני, חייבים לזכור את מחיר פירוק המשפחה.
 
פעמים רבות, אנשים שמתגרשים משכנעים את עצמם שעם הזמן כל המשמעויות של הגירושין ופירוק המשפחה ייעלמו ובסופו של דבר הצעד הזה "יעבור" וכולם יתרגלו אליו ואפילו הטיעון השקרי ש"זה בעצם לטובת הילדים". אולם בפועל, ברוב המקרים אין זו המציאות. להיפך: החשבונות נותרים, המשקעים, הזיכרונות והכאבים. 
 
 
 
בטווח הארוך ישנם מחירים כבדים, לעיתים בלתי נסבלים
 
איזה מחירים משלמים על פירוק משפחה? ילדים שמנוכרים להורים, כעסים בלתי פתורים, שכפול מערכות יחסים גרועות גם בפרק ב', פגיעה כלכלית קשה שלא מאפשרת התאוששות, אובדן השייכות המשפחתית ועוד.
 
חשוב להבין, שהרצון בזוגיות טובה המצדיקה לכאורה גירושין אינה גוברת על הצורך בשייכות, חום וקשר טוב עם הילדים ועם המסגרת המשפחתית וזה בדיוק מה שמספקת הנאמנות למשפחה. לכן, כאשר מתגרשים ומפרקים משפחה גרעינית - גם משיקולים נכונים וצודקים לכאורה - כדאי להיות מוכנים למחירים הקשים והבלתי נמנעים הכרוכים בכך: אובדן השייכות למשפחה, ניכור, בדידות וחוסר יכולת לשקם את השבר המשפחתי במלואו לעולם.  
   
 
 
זוגיות, משפחתיות - וכל מה שביניהם
 
זוגיות ומשפחתיות אינם בהכרח חופפים. תיתכן משפחה מאושרת וזוגיות פחות. יכולה גם להיות זוגיות מצוינת אך משפחה סובלת. במרבית המקרים בהם זוגות מתגרשים - הדבר נובע מהרצון להקריב את ערך המשפחתיות לטובת ערך הזוגיות. במילים אחרות, חלק גדול מהאנשים שמתגרשים מצדיקים את פירוק המשפחה ברצון למצוא ולממש אהבה זוגית טובה ובמובן הזה הם פשוט שמים את ערך הזוגיות כערך שגובר על ערך המשפחתיות.
 
גירושין נראים במבט ראשון כפתרון מהיר ויעיל להמון בעיות בזוגיות אבל חשוב לא לשכוח - גירושין הם מהלך שגם יוצר המון בעיות משפחתיות מורכבות להמשך החיים (בדידות אישית, ריחוק וניכור מהילדים, תחושת החמצה וכישלון, ריקנות, אובדן התא המשפחתי, סבל בחגים ובשבתות, סטיגמה שלילית וכעס מצד הילדים, האובדן הכלכלי, בלבול נפשי ותחושת תלישות מהנורמה). הבעיות הללו מתגלות רק בהמשך הדרך, כאשר אנשים מתחילים להיות מודעים למחירים הכבדים שהם משלמים אל מול עצמם, אל מול הילדים שנותרו מאחור, אל מול החיים.  
 
 
וטיפ לסיום: מותר ואפשר להתגרש אבל עדיף להיות מודעים למחיר הכבד שמשלמים על מהלך שכזה כי זה בלתי אפשרי להתגרש ולפרק משפחה ללא שום מחיר. אנשים שנאמנים למשפחה - המשפחה נאמנה להם. אנשים ששמו את עצמם לפני המשפחה ופירקו אותה מסיבות אנוכיות - קרוב לוודאי שימצאו את עצמם במצב בו הם משלמים מחיר על כך גם אם הצעד שהם עשו היה "מוצדק" בעיניהם. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il