יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
הטורפנית 
 
נשים שאפתניות, תחרותיות, הישגיות ודומיננטיות - איזה יחסים הן מחפשות? / מאת יואב ברנזון
 
  
הלוזר הטוב
 
המבנה הנפשי של נשים טורפניות והישגיות הוא ייחודי. מצד אחד, הן נשים ככל הנשים. מצד שני, היחס שלהן לעצמן הוא שונה כי הן אינן אוהבות את עצמן אלא הן דורשות מעצמן.
 
המשמעות היא שבכל תחום כמעט הן תובעות מעצמן להגיע, להצליח, להיאבק, לא לוותר, לרוץ קדימה ולהתמודד עם קשיים. ליחס העצמי הזה ישנה השלכה אדירה גם על היחס שלהן  כלפי הגברים. גברים וותרניים, לוזרים, רכים, אוהבים ומעריצים מעוררים בהן באופן צפוי כמובן זלזול ודחייה. כפי שהן מעריכות את עצמן רק כאשר הן משיגות דברים בלתי אפשריים ורק כתוצאה מכך שהן "בועטות בעצמן" ודוחפות את עצמן מעבר לגבולות - כך הן מעריכות גברים כמותן, כאלה שנלחמים כמו אריות ומשיגים את מה שהם רוצים מהחיים ולא כאלה מהוססים, מסכנים, מבולבלים, אוהבים ורכים.
 
 
 
הווינר הרע
 
אבל אליה וקוץ בה. מצד אחד, הן אמנם מעריכות גברים חזקים, וקטלניים, מחוספסים ועמידים כמותן. בחורים שרודפים אחרי החיים ומשיגים אותם כנגד כל הסיכויים. אבל מצד שני, הבחורים האלה מעוררים בהן קושי רב, כי כמו שאותם בחורים דורשים מעצמם הישגים ותובעים מעצמם קצב הצלחה רצחני - כך הם דורשים מבנות הזוג שלהם לעבוד קשה כל הזמן בשביל היחסים. 
 
וכך נוצר מצב מתסכל ולא פשוט עבורן: הגברים המעריצים שמתים עליהן לא מעניינים את הנשים הטורפניות אלא בדיוק להיפך - הם מעוררים בהן זלזול, דחייה ובוז. לעומת זאת, הווינרים הרעים מושכים את הטורפניות כי התכונות שהן הכי מעריכות בחיים נמצאות בהם. אבל אותם בחורים באים גם אליהן בדרישות והסיטואציה הזו שבה אישה טורפנית צריכה לתת דין וחשבון לבן הזוג התובעני, הביקורתי והטורפני שלה אינה פשוטה או מוכרת לה.
 
 
 
הסבל הבלתי נמנע
 
בתוצאה הסופית - חייה של האישה הטורפנית הם עמוסי סבל בלתי נמנע. אם היא תבחר בלוזר הטוב היא תסבול כל חייה משעמום, ריקנות, זלזול ובוז כלפיו. היא לא באמת רוצה מישהו שיאהב אותה כי היא אינה אוהבת את עצמה. לעומת זאת, אם היא תבחר בווינר הרע היא תסבול כל חייה מביקורת מצדו ומתחושה שהיא אף פעם לא טובה מספיק בעיניו.
 
כל חייה של האישה הטורפנית הם עמוסי סבל בלאו הכי - עם גברים או בלעדיהם, משום שהיחס שלה לעצמה הוא כזה. היא אינה מאמינה בחיים נוחים אלא בחיי מאמץ שהסבל הוא פשוט חלק בלתי נפרד מהם. נשים טורפניות תמיד נאבקות, שום דבר לא מגיע להן בקלות והן חיות מאתגרים ולא מנוחות או ממנוחה.
   
 
 
הנאמנות לאתגר
 
אם ישנה נאמנות אחת שאותה נשים טורפניות אינן מסוגלות לזנוח כל חייהן זו הנאמנות לאתגר. אתגרים מחזיקים אותן בחיים ובלעדיהן הן כאילו מתות או דועכות מבפנים.
 
בין אם זו קריירה תובענית ובלתי אפשרית, בין אם זה גבר ביקורתי שדורש ודורש ולא מוותר, בין אם זה משפחה עם הרבה ילדים ובין אם אלה תחביבים מאומצים ומאתגרים - החיים מבחינתה הם אתגר מתמשך, קשה יותר או קשה פחות, תמיד טמונים בו מנות גדולות של סבל.
 
 
וטיפ לסיום: אישה טורפנית תמיד תחפש את המאתגר, את הקשה, את הבלתי אפשרי ואת הבלתי מושג. היא מוכנה לשלם בדם וביזע כי הסבל הוא בסיס החיים שלה. היא אינה מחפשת, כמו נשים אחרות, חיי נוחות ומנוחה אלא היא מחפשת לטרוף את החיים, גם אם המחיר הוא עבודה קשה וסבל רב. בניגוד לנשים אחרות, האישה הטורפנית אינה באמת מחפשת אהבה בחייה. היא מחפשת את האתגר, את הסיכון, את הכיבוש, את הקושי ולא את המובן מאליו או "הטוב" ממנו היא בורחת כל חייה.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il