יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
הספקטרום הדיכאוני 
 
דיכאון הוא רחב יותר ממה שרוב האנשים חושבים - מדוע? / מאת יואב ברנזון
 
  
"דיכאון"
 
רוב האנשים מזהים מצב דיכאון עם שיתוק משמעותי ביותר של התפקוד היומיומי, חוסר יכולת לעבוד, שינה מרובה, התכנסות עצמית ומחשבות אובדניות וכפייתיות.
 
אלא שדיכאון במובנו הרחב כולל מצבי ביניים ומצבים קלים רבים שאינם כלולים בצורה מובהקת בהגדרה הרגילה והמקובלת. לכן, יש להתבונן על הדיכאון (בדיוק כמו למשל על האוטיזם) כסוג של "ספקטרום" רחב שעליו ישנם סימפטומים שונים ומגוונים, מהקל אל הכבד ביותר. 
 
 
 
הספקטרום הרחב של הדיכאון
 
דיכאון מאז'ורי או דיכאון קליני הוא הקיצון הימני של מצב הדיכאון. אולם בצד השמאלי של הספקטרום ניתן לראות תופעות דיכאוניות קלות בהרבה (אם כי הרסניות וקשות לא פחות) הכלולות בספקטרום.
 
למשל, אנשים שמתפקדים היטב בחיי היום יום אבל פשוט אינם מאושרים. אנשים שמתפקדים יחסית טוב אבל נתקלים בסף מסוים שמעבר לו אין להם כוחות. אנשים תשושים נפשית ואנשים שמרגישים שהם אינם ממצים את עצמם.
 
 
 
אינספור מצבי דכאון קלים
 
הדיכאון כמוהו כמשקולת. הוא מקשה על אנשים לנוע קדימה ולמעלה בקלות בחיים. הוא מושך אנשים למטה או פשוט מעכב את הצמיחה הטבעית שלהם. מצבי הדיכאון הקל מונעים מאנשים להגשים חלומות, לחיות בתשוקה, לעשות הסבה מקצועית או לעבור בית.
 
הם פוגעים ביכולת של אנשים להתאהב, להתרגש, להתלהב. הם לא מאפשרים לאנשים פרודוקטיביות רבה. הם מונעים מאנשים חיבור לעצמי וחיבור לצרכים העמוקים וחיבור לנטיות שלהם. הם כופים על אנשים סוג של "סבל שקט" ו"עמידה בלחצים" במקום חיים מלאים ושמחים.
   
 
 
הזיהוי
 
על הספקטרום הדיכאוני נמצאים רוב האנשים שפשוט לא מאושרים, שסובלים בשקט, שהחיים שלהם שגרתיים ולא ממש מעניינים, שאין להם אתגר בחיים, שאינם חיים את התשוקות שלהם אלא את החובות שלהם בלבד.
 
אנשים שעושים מה שצריך אבל לא את מה שנכון להם, אנשים שלא עושים את מה שהם אוהבים, אנשים שמרגישים שהם מחמיצים את החיים ולא מגשימים את עצמם כפי שהם יכולים או מרגישים שהם יכולים. אנשים שכבר לא מעזים לחלום ושכחו מזמן את החלומות שהיו להם.
 
 
וטיפ לסיום: דיכאון אמיתי אינו רק מצב של שיתוק מערכות וחוסר תפקוד אלא גם מצב של חוסר מיצוי עצמי, חוסר התלהבות, חוסר התאהבות וחוסר הגשמה עצמית.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il