יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
החור של הגרוש 
 
השיקול הכלכלי אינו יכול להיות השיקול היחידי - ודאי לא לחיים מאושרים / מאת יואב ברנזון
 
  
יעילות כלכלית - מילה מגונה?
 
בעידן המסחרי בו אנו חיים המשמעות של כסף ושיקולים כלכליים הפכה יותר ויותר מרכזית. עד כדי כך שכל דבר, כל מפעל, כל יוזמה ממשלתית נבחנת במשקפיים "כלכליות" ו"רווחיות".
 
תפיסה זו היא נפסדת והיא מובילה לקבלת החלטות מוטית ולא נכונה. היא שמה את הדגש על היעילות הכלכלית לכאורה ולא על נושאים חשובים לא פחות כמו רווחה, אושר, נחת והתאמה. 
 
 
 
החיים הטובים הם הרבה מעבר לשיקול כלכלי גרידא
 
אין ספק שחיים "כלכליים" אינם בהכרח חיים טובים. ניתן לקבל החלטות מזווית של יעילות כלכלית, לא לרכוש דברים מסוימים כי הם יקרים, לבנות חיים "הגיוניים" מאוד אבל בפועל - לא חיים בריאים ולא חיים שמחים.
 
השיקול הרגשי חייב לבוא לצד השיקול הכלכלי. החיים, האושר, השמחה - כל אלה אינם נובעים מיעילות כלכלית טהורה או מהחלטות שקשורות לחיסכון אלא מהחלטות שקשורות להתלהבות ולהתפעמות.
 
 
 
אל תשאלו כמה זה עולה אלא האם זה חשוב לכם
 
בצומת הזו יש משקל חשוב לשאלה: "כמה זה חשוב לי?" ולא רק לשאלה: "כמה זה עולה לי?". משמעות המחיר היא פחות חשובה ממשמעות הבחירה עבורכם. אם יש משהו שמאוד עושה לכם טוב בחיים גם אם הוא יקר - הוא שווה את זה.
 
למשל, יש אנשים שקונים מעט בגדים, אבל כולם ממותגים ויוקרתיים, כי הם מאוד אוהבים אופנה. לא אכפת להם להוציא סכומים גדולים על בגדים איכותיים כי הם מפיקים מכך הנאה מרובה והבגדים נשמרים למשך שנים. או למשל, יש אנשים שנושא המגורים הוא קריטי עבורם והם מוכנים בשביל האושר והשמחה שלהם לשכור בית יקר (ולחסוך בנושאים אחרים) כי הדבר מביא להם נחת ושלמות כל ימות השנה.  
   
 
 
ככל שמשהו חשוב יותר - כך שווה לכם להשקיע בו יותר
 
ככל שמשהו הוא עקרוני וחשוב לכם יותר - כך שווה לכם באופן אישי להשקיע בו יותר, גם אם אנשים אחרים לא היו מוציאים את הסכומים שאתם מוציאים עליו. כמובן, שהוצאה כלכלית גדולה חייבת לבוא לצד קיצוץ מסוים בנושאים אחרים שהם חשובים עבורכם הרבה פחות ואין לכם בעיה בעצם לוותר עליהם.
 
למשל, אתם יכולים לצאת ל-4 חופשות סטנדרטיות במהלך השנה אבל לא ליהנות כמו שתיהנו אם תצאו פעם בשנה לחופשה אבל הפעם תפנקו את עצמכם במלון שהכי מלהיב אתכם או ביעד שתמיד חלמתם עליו גם אם החופשה יקרה פי שתיים או שלוש מחופשה שאתם רגילים אליה.
 
 
וטיפ לסיום: המשמעות בחיים נובעת יותר מאיכות ופחות מכמות. ככל שאיכות החיים שלכם עולה גם איכות ההנאה שלכם עולה. לשם כך, יש להפחית בכמות (רכישות בינוניות או רכישות "זבליות" ומיותרות שלא לצורך) ולהגדיל את האיכות (מעט רכישות יקרות אבל שוות בהחלט). 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il