יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
האישה המאוימת 
 
נשים שמאוימות מגברים חזקים - כיצד הן פועלות? / מאת יואב ברנזון
 
  
הבחירה הקלה
 
נשים שמאוימות מגברים חזקים נוטות לבצע את הבחירה הרומנטית הקלה מבחינתן והיא לבחור בגברים חלשים משמעותית מהן. בחירה מסוג כזה מאפשרת לאישה לחוש שהיא בשליטה מהרגע הראשון של הקשר.
 
גבר שהוא חלש משמעותית מהאישה המאוימת פשוט אינו מאיים עליה: הוא לעולם לא יעזוב אותה, הוא אינו מוצלח או חכם ממנה אלא להיפך - תמיד נחות ומסכן יחסית אליה, הוא מתחזק את תחושת השליטה, העליונות והביטחון שלה והוא תמיד ירצה אותה יותר מאשר היא תרצה אותו.
 
 
 
החסימה הצפויה
 
מצד שני, לבחירה הקלה יש תג מחיר לצידה. פעמים רבות הגבר החלש אינו אטרקטיבי דיו בעיני האישה המאוימת. הוא אינו מוצלח או שאפתן. הוא לא מסוג הגברים שניתן להתגאות בו או להציג אותו כהישג אל מול החברה. למעשה, הוא גבר תקוע, מוגבל וחסום. 
 
יותר מזה, עם הזמן מתחוורת ההכרה אצל האישה המאוימת שעם גבר חלש העול העיקרי של החיים ייפול על כתפיה. היא תצטרך לעשות את רוב העבודה בעצמה: לעבוד ולפרנס היטב, להביא את הילדים, לרכוש את הבית ולעמוד בעומסים בלתי נסבלים. בסופו של יום, מרבית הנשים המאוימות מגיעות להבנה שהבחירה הקלה אינה בהכרח הבחירה הנכונה או המועילה ביותר.
 
 
 
הבחירה בגבר החזק - אתגר לא פשוט
 
נשים מאוימות רבות בוחרות בסופו של דבר להתחתן דווקא עם הגבר החזק, המאתגר, המצליחן ובעל המשקל. הן עושות זאת חרף תחושת האיום שהן חשות ממנו, התחושה שלידו הן קטנות, לא משמעותיות, לא חזקות, לא משפיעות.
 
הסיבה לכך היא שהן רוצות להתקדם בחיים, ועם הגבר החזק אפשר להגיע למקומות ולעשות דברים ולכבוש מטרות שעם גבר חלש פשוט לא ניתן. לצד זאת, הבחירה בגבר החזק כרוכה באתגרים לא פשוטים: גבר חזק לא נותן תחושה בטוחה לאישה שלו, הוא דורש ותובע ממנה יותר, הוא אינו מניח לה להשפיע ולהוביל אלא הוא רוצה להכתיב את הקצב, הוא הרבה יותר נוכח ולכן הרבה יותר מקשה עליה ודורש ממנה להתאים את עצמה אליו.
   
 
 
להיות חלשה או חזקה?
 
להיות חזקה פירושו לבחור בגבר חלש שיכול לתת מעט לקשר. בחירה כזו היא נוחה אבל מצד שני מעמיסה, כי מרבית העבודה צריכה להיעשות על ידי האישה.
 
להיות חלשה פירושו לבחור במישהו חזק ממך, מישהו שמאיים על השליטה שלך, מישהו שהוכיח את עצמו יותר ממך ושאת צריכה לרדוף אחרי ההישגים שלו. זו בחירה נוחה מבחינת ההתקדמות בחיים, בניית משפחה וכיו"ב אך זו בחירה מאתגרת ולא פשוטה ברמה הנפשית והרגשית, להרגיש נחותה ולהצדיק את קיומך בפניו רוב הזמן.
 
 
וטיפ לסיום: כל בחירה זוגית באה עם תג מחיר מסוים. עם הגברים החלשים זו תחושה של בושה ותקיעות בחיים - בגללם. עם הגברים החזקים זו תחושה של נחיתות, הצטדקות והרגשה ש"אני אף פעם לא מספיק טובה בשבילך" - בגללך. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il