יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
המשחטה והבריחה מסוביבור 
 
אם אתם חיים בישראל יש לכם שתי אפשרויות - מהן? / מאת יואב ברנזון
 
  
החיים בישראל - "המשחטה"
 
החיים בישראל מכוונים לסגנון חיים מסוים. כל מי ששורד בישראל וחי כאן בסופו של דבר חייב להתאים את עצמו לסגנון וצורת החשיבה הישראלית. בגדול, השיטה הישראלית נקראת "המשחטה".
 
המשחטה לוקחת ישראלים ומייצרת מהם אנשים בעלי חשיבה דומה, בינונית, פרגמטית, אפאטית במידה רבה, מחושלת וקומבינטורית. בסופו של יום, מי שחי בישראל נאלץ להיכנס למשחטה (כי אין אפשרות אחרת) וממנה הוא יוצא כעבור מספר שנים מפוכח, ציני במידה, אדיש במידה, יודע להסתדר, אגואיסט אבל ישראלי בכל רמ"ח אבריו.
 
 
 
שחיקה הדרגתית לבינוניות מדכאת
 
מה שהמשחטה עושה לישראלים הוא תהליך הדרגתי של שחיקה. היא לוקחת צעירים ישראלים, אידיאליסטים, פתוחים, ליברליים ואופטימיים והופכת אותם לאורך סדרה של "מכות" לישראלים אמתיים ושורשיים: ציניים, אדישים למה שקורה, מסוגרים בעצמם ויודעים להתקדם בג'ונגל הישראלי. 
 
בפועל, המשחטה רוצחת את הנשמה הישראלית, דוחפת לבינוניות ולהישגיות כלכלית, מאיצה באנשים להיות "כמו כולם" ומדכאת חשיבה שהיא באמת עצמאית או מקורית. המשחטה היא שיטה שמובילה את הישראלים להישרדות "מכובדת" אך לעולם לא למשהו מעבר או מעל לזה. היא אינה מכירה במושגים כמו אושר, שיאים, יצירתיות או רווחה רוחנית והיא אינה מתיימרת לכוון בכלל לאיכות.
 
 
 
"הבריחה מסוביבור"
 
האופציה הנוספת העומדת בפני ישראלים היא "הבריחה מסוביבור". אותם אנשים שמחפשים איכות בישראל ואינם מוצאים אותה (כי היא אינה קיימת) יכולים לקחת את הרגליים וללכת מכאן למדינות ולאזורים בעולם שמאפשרים יותר.
 
האופציה הזו נקראת "הבריחה מסוביבור" משום שלא פשוט לעזוב את המדינה, יש רגשות אשם והרגשת בגידה, ישנו לחץ אדיר על הצעירים להישאר כאן ולהסתדר, ישנה סוג של חשיבה שבכל העולם המצב הוא זהה לישראל (מה שלחלוטין אינו נכון עובדתית) ולכן, הדבר נתפס במידה רבה כבלתי אפשרי והוא דורש תעצומות נפש מסוימות.
   
 
 
העולם הגדול - יש אלטרנטיבה
 
העולם הוא גדול ורחב והוא מציע שלל של אפשרויות לישראלים. אסף אבידן לעולם לא היה מצליח בישראל עם סגנון השירה שלו. הוא גם לא היה ממלא את קיסריה. גם נינט טייב אינה יכולה להצליח עם סגנון השירה הרוקיסטי שלה בישראל - היא חייבת לבצע את "הבריחה מסוביבור", וזה דרך אגב בדיוק מה שהיא עושה כי אין לה ברירה.
 
כדי להצליח בישראל חייבים להפוך לישראלים, כולל כל מה שכלול בכך. אייל גולן לא היה שורד בישראל אם היה ממשיך לנהל אורח חיים "מופקר" ו"חופשי" לפני שהתמסד עם רוסלנה. החברה הישראלית אינה סובלת מקוריות, אינדיבידואליזם, חופש אישי וחופש ממסגרות. זה משהו שהיא נלחמת בו, מדכאת אותו, רומסת אותו ולא מאפשרת לו להתקיים.
 
 
וטיפ לסיום: כל הישראלים שרוצים קצת יותר מאשר חיים בינוניים, צפויים ושבלוניים "כמו כולם" לא ימצאו את האלטרנטיבה בישראל אלא רק מחוצה לה. השיטה הישראלית לא תאפשר להם להגשים את חלומם כאן ו"המשחטה" הישראלית תהפוך אותם בהדרגה לישראליים שהם לא רצו מעולם להיות אבל הפכו להיות בלית ברירה. רק אם הם יצאו החוצה וימצאו את הנישה שמתאימה להם בחו"ל הם יוכלו בעצם להציל את עצמם מהבנאלי והבלתי נמנע ולבצע את "הבריחה מסוביבור". 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il