יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
אוהב אותה, אוהב אותי 
 
כמה אתה אוהב אותה - יותר מדי, פחות מדי? / מאת יואב ברנזון
 
  
אוהב אותה יותר מאשר את עצמך?
 
כל קשר זוגי מעורר בין היתר גם את השאלה הבאה: עד כמה גבר אוהב את בת הזוג שלו? יותר ממה שהוא אוהב את עצמו, פחות ממה שהוא אוהב את עצמו?
 
הגברים שאוהבים את בנות הזוג שלהם יותר מעצמם בדרך כלל "נופלים" למערבולת רגשית שמדרדרת אותם. נשים נרתעות מגברים שלא אוהבים את עצמם ולכן בסופו של דבר מרבית הנשים נוטשות בני זוג כאלה כי גברים אלה מתבררים כתובעניים, רגישים מדי, תלותיים ודביקים.
 
 
 
למה נשים אוהבות גברים שלא אוהבים אותן?
 
על פניו, נשים רוצות שגבר יאהב אותן, יפנק אותן, יעניק להן תשומת לב ויהיה תמיד בשבילן. אולם, ברובד העמוק יותר - נשים לא מעריכות ולא מעריצות גברים כאלה. הן נוטות לזלזל בהם, ובסופו של דבר להרגיש דחייה אליהם ורצון להתרחק מהם. גברים כאלה נתפסים בתחילת הדרך כ"מקסימים" ו"חמודים" אולם בהמשך הם נראים יותר כ"דביקים", "ילדותיים", "רגישים מדי" ו"דכאוניים".
 
נשים נמשכות מאוד לגברים שמחזיקים מעצמם, שאוהבים את עצמם ושמרוכזים בעצמם, כי זו תכונה אנושית שנכונה כמעט לכל בני האדם. אנשים באופן כללי מעריצים ומעריכים אנשים שמחזיקים מעצמם, שהם חיוביים לגבי עצמם ושהם בעלי עמוד שדרה חזק, בוטח וברור. הסיבה לכך היא שהשהות עם אנשים כאלה "מחלחלת" גם לסביבה ואישה מרגישה טוב יותר עם גבר שמרגיש טוב עם עצמו.
 
 
 
האוהב והאדיש
 
הגבר "האוהב" והמתמסר הוא בדרך כלל גבר רגיש מדי שנוטה לאבד את בת הזוג שלו בגלל שהוא "רכרוכי" וחלש, מבולבל ותלותי בה. הוא אמנם אוהב אותה יותר מהכל, אבל כחלק מאותה אהבה - הוא מקרין המון חולשה והישענות שדוחה נשים.
 
לעומתו, הגבר "האדיש" והעצמאי הוא גבר "קשוח" ו"עמיד" יותר שגם מאתגר נשים לכבוש אותו, גם יוצר סביבו סוג של מסתורין ופיתוי וגם מקרין המון ביטחון ויציבות שנשים כל כך רוצות לראות בגבר שלהן. נשים נוטות לא לעזוב ולא להיפרד מגברים כאלה כי הם משדרים "עוצמה" שמקרינה גם אליהן.
   
 
 
אהבה עצמית קודמת
 
אין ספק שאהבה עצמית קודמת לאהבה לאחרים. זהו צורך חיוני וכלי מרכזי בעידן המודרני. ההקרבה האישית וההתבטלות העצמית כבר אינה תופסת בעידן "האני" וההגשמה האישית.
 
בעולם של נשים וגברים אוטונומיים שכל אחד עומד בפני עצמו ושואף להתקדם ולהצליח בכוחות עצמו ובדרך הייחודית לו - המקום של "הדמות המקריבה", "השקופה" או "המתבטלת" הולך ונעלם בזוגיות ובכלל בחיים. כיום, אין הערכה לדמות כזאת ואין גם תוצאות טובות לגישה כזאת בעולם האמיתי.
 
 
וטיפ לסיום: אל תהיו "טובים מדי" בזוגיות. זה תמיד יפעל לרעתכם. בסופו של דבר, גם תאכלו את הדגים המסריחים וגם תגורשו מהעיר. מי שמהמר על כך שהוא יקריב את כל חייו למען הזוגיות שלו ובתמורה הוא יקבל את אותה הקרבה ואהבה חזרה - מהמר הימור מסוכן וכמעט חסר סיכוי. למדו לאהוב את עצמכם ישירות דרך עצמכם ולא דרך מישהו אחר שאמור לאהוב אתכם בחזרה באותה הצורה שבה אתם אוהבים אותו.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il