יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
תג המחיר 
 
מדוע אנשים חיים כאילו אין מחיר לבחירות שלהם? / מאת יואב ברנזון
 
  
לכל החלטה או בחירה שתעשו צמוד תג מחיר
 
כשאתם הולכים לחנות בגדים לכל בגד צמוד טיקט ועליו מצוין המחיר שלו. באותה המידה, כשאתם הולכים אל החיים - לכל פעולה או בחירה שאתם עושים צמוד תג מחיר, גם אם הוא אינו מפורש וגם אם אינכם רואים אותו באותו שלב של החלטה.
 
לכל פעולה ישנה תוצאה ולכל בחירה יש מחיר. השאלה המרכזית והעקרונית היא תמיד אותה השאלה: האם אתם מודעים למחיר והאם אתם מוכנים ומסוגלים לשלם את המחיר ללא בעיות?
 
 
 
ככל שהבחירה היא איכותית, מושלמת, כוללת וטובה יותר - כך היא יקרה ונדירה יותר
 
אנשים צעירים חולמים על חיים נפלאים ונהדרים. מה שהם אינם מבינים הוא שחיים נהדרים, נפלאים, מושלמים וקסומים כרוכים בתג מחיר גבוה. אלה חיים שניתן להשיג אבל יש מחירים כבדים שיש לשלם עבורם.
 
בדיוק כמו מוכניות יוקרה או בתים מפוארים - הם קיימים במציאות אבל הם מאוד יקרים. אלה שרוכשים אותם היו מוכנים לשלם עבורם מחירים "מטורפים" שאדם סביר לא היה משלם ושגם בכלל אין לו מהיכן לשלם.
 
 
 
המוכנות לשלם את המחיר - היא הפתרון האמיתי של הבעיה
 
למשל, אם אדם לומד רפואה, והוא מבין שהלימודים הם ארוכים ומתישים, שבמשך עשור לפחות מהחיים הוא יחיה מהיד אל הפה ושרמת ואיכות החיים שלו יהיו מאוד נמוכות - זה אדם שמוכן לשלם את תג המחיר היקר והתובעני המצורף לתואר "רופא מוסמך" או "דוקטור לרפואה".
 
או למשל, אם אישה רוצה בן זוג חתיך, חכם, גבוה, מרשים, פיקח ומוכשר ביותר והיא מבינה שכדי "להשיג" גבר כזה ולהיות אתו בזוגיות שתוביל לנישואים היא תידרש להיות בעצמה "מצטיינת", איכותית ביותר, יפה, נדיבה, מקסימה, חכמה ובעלת ביטחון עצמי מאוד גבוה - אז זו אישה שמוכנה לשלם את תג המחיר הלא פשוט ואפילו התובעני המצורף לתואר "לחיות עם גבר סופר איכותי" או "להשיג גבר מצטיין ושווה", כשהמשמעות האמיתית היא שיהיה עליה לעמוד בעצמה בסטנדרטים מאוד גבוהים ולעיתים בלתי אפשריים כל חייה.
   
 
 
אבל מה קורה כאשר אנשים לא רוצים לשלם את מחיר הבחירות שלהם?
 
הבעיה מתעוררת כאשר אנשים בוחרים בדברים שהם מסוגלים כלל לשלם עליהם. הם מנסים להשיג משהו או מישהו מאוד "יקר" מתוך תקווה נאיבית וילדותית ש"יעשו להם הנחה" ושבסופו של דבר הם לא יצטרכו לשלם את מלוא המחיר אלא רק חלק קטן מאוד ממנו. בדרך כלל זה לא קורה.
 
דוגמאות:
 
אישה ישראלית שמתאהבת בבחור שחי באמריקה. היא בוחרת לנסוע אליו, היא מתחתנת אתו והיא חיה אתו שם מספר שנים כשכל הזמן הזה היא מניחה עמוק בתוך מוחה שבסופו של דבר הוא יבוא אחריה ויגור אתה בישראל כי מעולם לא הייתה לה כוונה אמתית לחיות כל חייה באמריקה רחוק מהוריה וממשפחתה. למעשה, היא משכנעת את עצמה שהיא לא תצטרך לשלם את המחיר המלא לבחירה שלה לחיות עם גבר אמריקאי באמריקה אלא שהיא תקבל "פטור מלא" או "הנחה משמעותית" במחיר. כשזה לא קורה והוא מתעקש להישאר באמריקה היא טוענת שהיא לא הייתה מודעת למלוא המחיר שהיא הייתה אמורה לשלם על מערכת היחסים הזאת.
 
אישה שיוצאת עם גבר נשוי שאומר לה שלא יעזוב את אשתו לעולם. היא ממשיכה להיות אתו בקשר במשך שנים למרות שהיא סובלת וחשה מושפלת, כשכל הזמן הזה היא משכנעת את עצמה שהיא לא תשלם את מלוא המחיר על הבחירה הרומנטית שלה ושבסופו של דבר היא תקבל "הנחה" והגבר יעזוב את אשתו בשבילה. כשזה לא קורה, היא טוענת שהיא לא חשבה ולא תיארה לעצמה שזה מה שיקרה ושהגבר באמת התכוון לתג המחיר הזה.
 
 
וטיפ לסיום: לפני שאתה בוחרים דרך או לוקחים ההחלטה זכרו שהחיים אינם חנות בחינם אלא שכל החלטה באה עם תג מחיר. שאלו את עצמכם האם אתם מבינים מהו המחיר והאם אתם מוכנים לשלם אותו במלואו ללא חרטות או "האותיות הקטנות". אם אינכם באמת מוכנים לשלוח את היד אל הכיס - עדיף שתוותרו על החלום או הבחירה המסוימת הזו, כי רוב הסיכויים שלא תשיגו אותה גם ככה. ככלל, הדרך להשיג דברים "מצוינים" מהחיים היא לקרוע את התחת ולעבוד מאוד קשה כדי לשלם כך. דרך אחרת למי שלא מוכן להקריב את עצמו בצורה טוטאלית היא פשוט להוריד את הסטנדרטים ולכוון את החיים שלכם בהתאם ליכולות שלכם ולא בהתאם לעיניים או הפנטזיות שלכם. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il