יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
מחובה לתשוקה 
 
מרוב הרצון להצליח - אנשים שוכחים את התשוקה הפרטית שלהם / מאת יואב ברנזון
 
  
להצליח במה שנחשב נכון
 
טבעם של אנשים שהם רוצים להיחשב למצליחים ואף מצטיינים בחברה ובתרבות שממנה הם צמחו ושבתוכה הם חיים. המושג "הצלחה" משתנה לכן מחברה לחברה, לפי הדגשים של כל קבוצת תרבות קובעת לעצמה.
 
למשל, לעשות תואר ראשון או שני, להינשא, להביא כמה ילדים, לעבוד בעבודה "מכובדת" ולגור באזור הנכון - כל אלה נתפסים כמושאים של הצלחה בחברה הנורמטיבית הישראלית. אולם מרכיבי "ההצלחה" הזו אינם בהכרח חופפים למושג ההצלחה הפרטי שכל ישראלי וישראלי מרגיש בליבו.
 
 
 
להצליח במה שנכון לך
 
הצלחה אמיתית נמדדת בסופו של דבר לא לפי מה שנתפס או נחשב למוצלח על ידי האחרים אלא לפי מה שמרגיש ונחווה כמרגש וכמעולה על ידי עצמנו, בתוכנו.
 
לכן, כשבוחנים הצלחה פרטית להבדיל מהצלחה קולקטיבית, הפרמטרים לבחינה הם שונים לחלוטין. אדם יכול לגלות שהדבר שהוא הכי נהנה ממנו אינו בהכרח מקובל או נחשב בחברה בה הוא חי אבל לו עצמו הדבר מסב הרבה הנאה ונחת. מה עושים במצב כזה? 
 
 
 
הקרבה עצמית למען ההצלחה הנורמטיבית
 
במאבק שבין ההצלחה הקולקטיבית לבין ההצלחה הפרטית, בקונפליקט שבין הרצון להיחשב מצליח ונכון לבין הצורך להרגיש מצליח ונכון - צריך למצוא איזון בריא. הנטייה של רוב הצעירים היא לקדש את הנראות ואת הצורך בהכרה של החברה על חשבון הצרכים הפרטיים.
 
עם השנים, אנשים מתבגרים והם לומדים פחות "לדפוק חשבון" ויותר לעשות מה שנכון להם ולאו דווקא מה שמקובל בחברה. הם אינם מוכנים להקריב את עצמם למען ההצלחה הנורמטיבית והקולקטיבית אלא חשוב להם יותר להשקיע ולהקדיש את עצמם למען עצמם, גם בגלל שהם בוגרים וחזקים יותר וגם בגלל שלא נשאר להם כל כך הרבה שנים לחיות.
   
 
 
ללכת אחרי התשוקות וההתלהבות הפרטית
 
פעמים רבות, אנשים בונים חיים שלמים מתוך רצון להצליח, ולאחר שסימנו וי על כל המטרות וההישגים הנחשבים הם מגלים שהם עצמם גמורים, שטוחים, שקופים ולא קיימים.
 
הבנה זו אינה קלה אך היא פוקחת עיניים ומובילה למסקנה שבסופו של דבר, מוטב לתת דגש חזק יותר על התשוקות והצרכים הפרטיים מאשר לבנות מותג של הצלחה שמאחוריו אין עוד תשוקה, התלהבות, חיוניות וחיים.
 
 
וטיפ לסיום: הצלחה חיצונית אינה מטרה שיש להשיגה על חשבון האישיות, החלומות והתשוקות הפנימיות. התלהבות והתרגשות לעומת זאת הם ערכי בסיס שמשקפים את ההצלחה האמתית בחיים במיוחד כשהם נבחנים לאורך זמן.  
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il