יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
נישואים צרים 
 
מהו ההבדל בין נישואים צרים לנישואים רחבים? / מאת יואב ברנזון
 
  
נישואים צרים - תיאומים סיאמים
 
אצל צעירים, המושג נישואים צרים הוא יותר נפוץ. אצל מבוגרים טיפה פחות. ובכל זאת, נישואים צרים הם תוצאה של השקפה שלעיתים קרובות הופכת את חיי הנישואים לסיוט ולמקום המזכיר יותר בית כלא מאשר דברים אחרים.
 
התפיסה של נישואים צרים היא שזוג הם למעשה שני תאומים סיאמים שאמורים ללכת לכל מקום ביחד, לעשות הכל ביחד, להסתדר עם הכל ביחד ולאהוב הכל ביחד. סוג של תפיסה אוטופית ושטחית שמתעלמת מהעולמות הפנימיים השונים של בני הזוג ומכתיבה להם מכנה משותף אחד, אחיד וצר. סוג של פתרונות ובחירות של "פשרה" שמעורבים תמיד בסבל, בכאב, בהקרבה אישית ועצמית ובחוסר נחת אמיתי.
 
 
 
מרוב שרוצים להיות ביחד - קשה לשרוד ביחד
 
הזוגות שנשואים בנישואים צרים רוצים מאוד להיות ביחד או לפחות חושבים שזו הדרך הנכונה. הם מוכנים לוותר על עצמם למען הצלחת הזוגיות, ובכל זאת, פעמים רבות דווקא משום כך הם מגיעים לעימותים, למתחים ולתחושת חוסר סיפוק כרוני מהקשר.  
 
קשה לשרוד ביחד כשכל הזמן מחזיקים ידיים. כשאין אוויר פרטי. כשלא עושים שום הפסקה. כשהכל מבוסס על חובה ולא על בחירה. כשהכל צפוי ומוכתב. קשה מאוד לאורך זמן לשרוד כך למרות שעל פני השטח זה נראה מאוד נחשק ופוטוגני לחיות כך. במציאות זה אינו כך. רחוק מכך.
 
 
 
נישואים רחבים - שני אנשים עצמאיים עם חיים
 
בנישואים רחבים התפיסה היא עצמאית ובוגרת. ישנה הבנה שכל אחד שונה ויש כבוד לשוני. ישנה הבנה שלכל אחד צרכים שונים (וגם דומים) ואין טעם לשטח אותם, להתעלם מהם או לדחוק אותם הצידה.
 
בנישואים רחבים שני בני הזוג העצמאיים חולקים רגעים ביחד ולחוד. כמו אקורדיון שמתרחב ומצטמק בהתאם לצורך. אין "תפיסה אחת" אלא ישנה דו-ממדיות. אפשר ככה ואפשר ככה, והכל גמיש ולא שפיט.
   
 
 
המרחב הזוגי הרחב מאפשר להיות לבד וביחד, ובעיקר מאפשר בחירה גמישה ביניהם
 
הבחירה בין הלבד לביחד הופכת את הנישואים הרחבים למקום מהנה יותר. היא מאפשרת חופש של בחירה ומעניקה למעשה תחושה אמיתית (או מדומה) של חופש אישי.
 
באופן פרדוכסלי, הלבד מזין את הביחד ולהיפך, כך ששני ההפכים מזינים אחד את השני. לעומת הנישואים הצרים שאינם מכירים בלבד אלא רק בביחד, הנישואים הרחבים נותנים לבני הזוג את התחושה שלצד החובות הזוגיים יש גם חיים אישיים, חלומות ותשוקות. שלא הכל הוא תפקיד, משחק, חובה או צורך. אלא שניתן "גם וגם" וישנו איזון בריא בין הפרטי למשותף.
 
 
וטיפ לסיום: אנשים תלותיים יתקשו לחיות בנישואים רחבים כי זה מנוגד לשלב ההתפתחות האישי שלהם. לעומת זאת, אנשים עצמאיים לא יוכלו לחיות בנישואין צרים מכיוון שקשר כזה יסרס אותם וימנע מהם כמעט את כל מה שהם. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il