יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
מהי דרגת הנאמנות שלכם 
 
בחנו את עצמכם - עד כמה אתם נאמנים למי שאתם? / מאת יואב ברנזון
 
  
נאמנות נמוכה - האופורטוניסטים
 
אופורטוניסטים הם אנשים חסרי "עמוד שדרה". הם יעשו הכל כדי להצליח והם יהיו מוכנים למכור את עצמם לשם כך. לכן, האופורטוניסטים לא יהססו "לשרוף" את עצמם ואת מה שהם מאמינים בו רק כדי להתקדם טיפה.
 
דוגמה: ציפי לבני. היא התדרדרה מרמה של פוליטיקאית עם ערכים כלשהם לדרגה של עסקנית שאינה בוחלת בשום צעד רק כדי להישאר על המפה הפוליטית ובכנסת, נכנסת ויוצאת ממפלגות רק כדי להציל את עורה. המהלכים שהיא עשתה לא רק שהם מבטאים חוסר נאמנות עצמית אלא הם ביטוי גם לאופן שבו אנשים אחרים יעריכו אותה ביום הבחירות. היא אבדה את כל הקרדיט שאי פעם היה לה.
 
 
 
נאמנות בינונית - הפוליטיקאים
 
פוליטיקאים הם אנשים שיודעים "ללכת בין הטיפות". זו מיומנות של שמירת שיווי משקל נכון. לא יותר מדי ערכים עצמיים אבל גם לא יותר מדי מכירת ערכים או חיסול ערכים - משהו מאוזן באמצע. אנשים כאלה הם בעלי נאמנו בינונית משום שהם מאזנים בין נאמנות עצמית לבין נאמנות לאחרים.
 
דוגמה: הנשיא ריבלין. מצד אחד, הוא דואג להגיד את מה שנכון לנשיא לומר לא רק בפני הקהל המקומי אלא גם הקהל באירופה ובאמריקה. מצד שני, הוא שומר על דעותיו הבסיסיות ולא נרתע מלהביע אותן. גם הוא למעשה "מרוויח" משני העולמות בה בעת שהוא מאבד את השוליים הקיצוניים שרואים בו בוגד.
 
 
 
נאמנות גבוהה - האומנים
 
אומנים (או טלאנטים) הם אנשים שלא רואים את האחרים אלא רק את האמת של עצמם. חשוב להם מאוד להיות נאמנים לעצמם, לא משנה מה המחיר. המשמעות היא שהם עלולים להיזרק פעם אחר פעם בגלל דעותיהם.
 
דוגמה: בני בגין. שמר על עמדותיו גם מול קהל "ליכודי" שחושב שונה ממנו והתוצאה - הוא עף מהכנסת, מהממשלה ולא נבחר בפריימריז. עבור אנשים אידיאולוגיים שהולכים עם העמדות שלהם ולא מתכופפים בפני אחרים זו הייתה בחירה צפויה.
   
 
 
בחרו את הנתיב המקצועי שלכם בהתאם לדרגת הנאמנות העצמית שלכם
 
כל בחירה בנתיב מקצועי כלשהו חייבת להיות מותאמת לאופי שלכם. לכן, לפני שאתם בוחרים בנתיב מקצועי שאלו את עצמכם האם אתם אופורטוניסטים, פוליטיקאים או אומנים ורק אז בחרו בעבודה שאתם מסוגלים לבצע.
 
יש עבודות שידרשו מכם להיות אופורטוניסטים (מסחר למשל) ואם אינכם מתאימים לכך - אתם לא תצליחו בקריירה הזאת. או עבודות הדורשות מכם להיות פוליטיקאים (רוב נותני השירותים) מה שאומר שלעיתים תצטרכו להגמיש את העמדות האמיתיות שלכם לטובת הצד השני.
 
 
וטיפ לסיום: אנשים שנאמנים לחלוטין לעצמם ולא מתכופפים בפני אף אחד צריכים להיות מוכנים לשלם על כך מחירים כבדים בחייהם המקצועיים והאישיים. לעיתים הם זוכים בתהילת עולם, אבל לעיתים הם מגורשים מהעיר כאחרוני הקבצנים. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il