יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
צמיחה שגויה 
 
כל האנשים רוצים לצמוח - השאלה כיצד עושים זאת נכון? / מאת יואב ברנזון
 
  
הצורך לצמוח
 
האדם הוא כעץ השדה. ובתור שכזה, הוא יצור שרוצה תמיד לצמוח. מהצורך הזה של המין האנושי מגיעה הקידמה, ההתפתחות, הסקרנות והחיפוש המתמיד אחרי הדבר הבא.
 
גם בזוגיות ישנו צורך מתמיד בצמיחה. הצורך הזה מוביל למאבקים רבים בין בני זוג כי ישנה הנחה שאם לא מוצאים דרך לצמוח נכון אז אולי אין ברירה אלא לצמוח האחד על חשבון השני תוך פגיעה האחד בשני.
 
 
 
צמיחה ומיצוי הם משמעות החיים האמיתיים
 
גם חיים נוחים וטובים אינם טובים אם אין בהם את אלמנט האתגר, המיצוי, שבירת הגבול וה"מלחמה". חיים נוחים הם שגרתיים, הם משעממים ובסופו של דבר הם תמיד נזנחים.
 
אם אינכם חיים במיצוי - בסופו של דבר אתם תמצאו את עצמכם לא מסופקים כי אינכם צומחים בסוג כזה של חיים. לעומת זאת, אם אתם בונים לכם חיים אינטנסיביים לעולם לא תהיו משעוממים ולא תחיו בתחושת ריקנות או סתמיות כי עצם העובדה שאתם במרוץ, בעשיה, במרדף (כלומר לא מה אתם עושים אלא איך אתם עושים) היא זו שמעניקה לחיים שלכם משמעות. 
 
 
 
פגיעה אינה צמיחה
 
זוגות לא מעטים מחפשים את הצמיחה אבל לא מצליחים למצוא אותה בגלל עצלנות, חוסר מחשבה מקורית או ציפייה שהצד השני "יביא" בעצמו את אותה הצמיחה "אליהם" ולא שהם יעבדו בשביל הצמיחה הזו. 
 
כשנתקעים בתוך שגרה, נוחה ככל שתהיה, ואין צמיחה בחיים הזוגיים - אנשים מתחיל לחפש את "הצמיחה" אחד בשני. ומכאן נולדים מאבקים רבים. זוגות מתחילים לריב ולפגוע אחד בשני פשוט משעמום, מרצון "להניע" משהו, מתחושה שהכל "תקוע". במקום פשוט לפעול ולייצר צמיחה בריאה המבוססת על יצרנות, עשייה, פעולה ויצירתיות - הם רבים ומסרסים אחד את השני כי הם לא יודעים לצמוח נכון. 
   
 
 
צמיחה היא התקדמות שאינה באה על חשבון האחר
 
אם ברצונכם להימנע מריבים - פשוט תהיו עסוקים. אם ברצונכם לצמוח - דחפו את עצמכם לעוד פעולה ופעילות במקום להמשיך ולחכות בתקווה ש"יאהבו" אתכם או "ימלאו" אתכם או "יעניקו" לכם או "ישקו" אתכם - כי גם אם כל זה יקרה זו עדיין לא צמיחה אלא דווקא ניוון ודעיכה.  
 
צמיחה אינה מבוססת על קבלה או מתנה או מנוחה. צמיחה מבוססת על הנעה פנימית לפעולה. לכן, גם אם בני הזוג שלכם "תקועים" ולא צומחים זה לא אומר שאתם צריכים להיות תקועים כמותם. הניעו את עצמכם לפעולה ודרשו מעצמכם יותר ויותר, וכך תצמחו - מעצם העובדה שאתם בתנועה ובהתקדמות, אינכם עוצרים אך גם אינכם מתווכחים או פוגעים באף אחד.
 
 
וטיפ לסיום: צמיחה בריאה להבדיל מצמיחה שגויה היא כמו לגלוש על גל בים. אין תקיעות, אין עצירות, ישנה זרימה יפה ואינטנסיבית שמחייבת ערנות כל שנייה (כדי לא ליפול מהגלשן) אבל גם מיצוי והנאה מקסימלית (מעצם הסכנה והמאמץ הכרוך בלהיות על גל בים). צמיחה שגויה לעומת זאת היא לתקוע את החיים, לעצור, להסס, לא לפעול, להתווכח לחינם פשוט מתוך עצלנות או פחד לעשות ולהתאמץ. כשבני זוג לא יודעים או לא מוכנים ללמוד לצמוח - הם נוטים פשוט להאשים אחד את השני, לריב, לסרס אחד את השני ולבזבז אנרגיות מתוך תקווה כוזבת שאולי "הצמיחה" תגיע אינסטנט מהפרטנר שלהם במקום שהם יהיו אלה שיעמלו על הצמיחה וישיגו אותה בעצמם.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il