יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
דילמת האושר 
 
קשר זוגי ואהבה אינם מובילים לאושר אישי - אז איך בכל זאת מתמודדים? / מאת יואב ברנזון
 
  
הם לא אנשים מאושרים
 
יש אנשים שאינם מאושרים. לא בגלל שחסר להם משהו, אלא בגלל משהו עמוק יותר: בגלל שהם לא למדו להיות מאושרים, הם לא יודעים כיצד להיות מאושרים.
 
אם תעניקו מטוס בתור מתנה למישהו שאין לו רישיון טייס והוא אינו מסוגל להטיס את המטוס - אין שום משמעות למתנה שלכם. המטוס יעמוד כאבן שאין לה הופכין. באותה המידה, אם תעניקו אושר למישהו שאינו יודע כיצד להיות מאושר, כל מאמציכם יהיו לשווא. הוא ימשיך להיות פסימי ושלילי למרות ועל אף כל מה שתנסו לתת לו ולגרום לו להיות מאושר.
 
 
 
האושר הוא תוצאה של גישה - לא של איכות קשר, מצב כלכלי או הצלחה אישית
 
אושר היא מיומנות אישית ופרטית. הוא אינו תוצאה של זוגיות מוצלחת כן או לא, הצלחה כלכלית כן או לא, הגשמה עצמית כן או לא וכן הלאה. האושר הוא בסופו של דבר סוג של שריר פנימי שניתן לאמן אותו. 
 
אושר הוא למעשה סוג של גישה לחיים בסגנון של "חצי הכוס המלאה", "עדיף ציפור אחת ביד...", חריצות גדולה והסתכלות חיובית על החיים בכל נקודת זמן ופעולה. ובהעדר גישה חיובית, אופטימית, דינמית ואקטיבית לחיים - פשוט אין אושר. כולנו מכירים אנשים שיש להם "הכל" ועדיין הם לא מאושרים, כי משהו בגישה שלהם לקוי.
 
 
 
בני זוג לא מאושרים - מה עושים?
 
רבים מאמינים שהתפקיד שלהם הוא להפוך את בני הזוג שלהם לאנשים מאושרים, "לדאוג" שהם יהיו שמחים. "לגרום" להם למצוא את האושר שלהם. אולם בפועל, אין טעות גדולה מכך. זהו תפקיד שאף אחד לא יכול ולא מסוגל למלא במקומם - חוץ מהם עצמם.
 
אינכם יכולים להפוך את בני הזוג שלכם למאושרים - רק הם מסוגלים לעשות זאת. יש בני זוג רבים שאינם רוצים בכלל להיות מאושרים, והם לא יאפשרו לכם לעזור להם. יש כאלה שלא מוכנים לשנות את הגישה שלהם לחיים ובאמת להיות מאושרים אלא הם מעדיפים להמשיך ולהחזיק בגישה פסימית, שלילית וצרה. מה אתם יכולים לעשות? כלום. האושר של האחר אינו בידכם - רק האושר האישי שלכם.
   
 
 
לעבוד על האושר הפרטי
 
אם תעשו את שיעורי הבית של בני הזוג שלכם במקומם - האם באמת תהפכו אותם למוכשרים ולבעלי ידע? ודאי שלא. באותה המידה, אם תשחיתו את זמנכם לשווא על הניסיון להפוך את בני הזוג שלכם למאושרים - לא רק שלא תהפכו אותם למאושרים אלא שיש סיכוי גדול שתהפכו את עצמכם למדוכאים. 
 
כל אדם בוגר אחראי על האושר האישי שלו, בדיוק כפי שהוא אחראי על הקריירה שלו, על הלימודים שלו, על החלומות ועל מה שעושה לו טוב. רק האדם עצמו יודע מה טוב ומה רע לו, כיצד הוא רוצה לחיות את חייו ובאיזו גישה. רק האדם עצמו אחראי לעצמו, ולכן אם ברצונכם להיות מאושרים על תחשבו בסגנון: "אם בני הזוג שלי יהיו מאושרים רק אז אוכל להיות מאושר בעצמי" אלא חשבו בצורה ישירה ופשוטה יותר שרק עליה יש לכם שליטה: "אם ברצוני להיות מאושר אלמד להיות מאושר".
 
 
וטיפ לסיום: אושר הוא תוצאה של גישה אישית, סוג של צמיחה פנימית ובחירות רוחניות עמוקות שאינן קשורות למצב החיצוני שלכם ובוודאי אינן קשורות למצב הזוגי שלכם. אין לכם זכות וגם לא חובה להתערב באושר הפרטי של בני הזוג שלכם. אבל יש לכם זכות וגם חובה לדאוג ולהיות אחראיים על האושר האישי והפרטי שלכם. כשתהיו מאושרים מתוככם, בעצמכם, בחיים שלכם - גם תרגישו טוב וגם תצרו מצב שבו חוסר האושר סביבכם אינו מאיים על אושר האישי שלכם.  
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il