יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
חיים אחרים 
 
מה קורה כאשר אינכם חיים את החיים שלכם? / מאת יואב ברנזון
 
  
לחיות "בסדר" פירושו לא לחיות
 
יש אנשים שאין להם חיים בכלל. הם פשוט לא עושים כלום. אבל רוב האנשים כן חיים - השאלה כמה? יש אנשים שחיים במיצוי עצמי ובהתלהבות אבל חלק לא מבוטל מהאנשים פשוט חיים "בסדר".
 
לחיות "בסדר" פירושו לחיות לפי התסריט המצופה, לעשות הכל נכון, אבל עדיין להרגיש כבויים איכשהו, לא באמת מגשימים, לא בהתלהבות. חשוב להבין שחיים "בסדר" אינם שונים מהעדר חיים בכלל, משום שלאורך זמן ניתן לומר שמדובר באותם "אין חיים" ובאותה תוצאה - דיכאון, ייאוש, ריקנות ועוד כמה דברים שליליים.
 
 
 
מי שאין לו חיים - מתעסק בחיים של אחרים
 
כמו למשל, מי שאין לו חיים או שהחיים שלו הם רק "בסדר" אבל לא מעבר לכך - יתעניין בדרך כלל בחיים של אחרים יותר מאשר בעצמו או בחיים שלו. הוא יתעניין ויתעסק באלה שנראה לו שכן חיים את החיים במלואם, בכייף ובמיצוי.
 
לעומת זאת, מי שיש לו חיים - לא יעקוב אחרי החיים של האחרים. הוא יהיה מרוכז בסיפור חייו. הוא יהיה הגיבור הראשי במחזה של עצמו. אבל מי שאין לו חיים או שיש לו חיים בלתי מורגשים וחסרי משמעות אמיתית - יסתכל באופן כפייתי על החיים של האחרים וההתעסקות הזו היא מאוד שלילית. 
 
 
 
ככל שאין לכם חיים - כך תהיו כפייתיים לחיים של אחרים
 
מי שמתעסק בחיים של אחרים עוד יותר מזניח את עצמו, עוד יותר מתנתק מעצמו ועוד יותר לא חי את חייו. כך שהתוצאה הסופית היא כפייתיות, ריקנות, דיכאוניות ונקמנות.
 
למשל, אם בנאדם לא חי את החיים שהוא אמור לחיות ולא ממצה את עצמו בקריירה, בזוגיות, במשפחה ובתחביבים, אם הוא לא עושה דברים מלהיבים באמת אלא רק ממלא את רשימת הצ'ק ליסט שלו - הוא תמיד יקנא באלה שחיים מתוך שמחה, הוא ימרר להם את החיים, הוא יתקשה להניח לאנשים סביבו לחיות במלואם, הוא יבקר, הוא יביא שליליות והוא יהיה בטוח שאם רק יתנו לו ויביאו לו ויאהבו אותו או יפצו אותו הוא ייצא מהבעיה שלו. אלא שהבעיה נמצאת רק בתוכו, בעובדה שהוא אינו ממצה את חייו, שהוא מזניח את עצמו ושהוא מנותק מרצונותיו האמיתיים ואת הבעיה הזו רק הוא יכול לפתור ולא אף אחד אחר.
   
 
 
טפחו את החיים שלכם - עשירים ומגוונים
 
חיים עשירים באמת הם תוצאה של בחירות. אתם בוחרים בדברים מסוימים שמאוד עושים לכם טוב ואתם נמנעים מדברים שעושים לכם רע או שסתם משאירים אתכם עם טעם ניטרלי בפה.
 
חיים עשירים זה לא לאכול משהו שאין לו טעם רק כי אתם רעבים אלא לאכול משהו עם טעם שמרגש אתכם ועושה לכם ממש טוב. זה אומר למצוא את כל הדברים שמדברים אליכם באופן אישי. כתוצאה מכך, כשהחיים הופכים לעשירים, מלאים וטובים - אתם פשוט שמחים, אקטיביים, אנרגטיים, מלאי התלהבות ואנרגיה, בעלי כוחות, אופטימיים ומשוחררים. מהמקום השלם והמאושר הזה אינכם מסתכלים על החיים של אחרים בקנאה. להיפך, אתם מאפשרים לאחרים לחיות כמותכם בחופש ואינכם מסרסרים אותם, אתם עסוקים יותר בעצמכם ולא במה אחרים עשו או לא עשו, היו צריכים לעשות או לא היו בסדר, ואתם במצב מתמשך של דינמיות וחיוביות.
 
 
וטיפ לסיום: אדם שאין לו חיים של ממש אינו יכול להיות אדם חיובי. מלכתחילה אדם כזה מגביל את עצמו מלחלום, מלעשות, מלפעול. כתוצאה מכך, לא רק שהוא מדוכא, אלא שהוא ידכא גם את סביבתו כל עוד הוא אינו מאושר. הוא לא יאפשר לסביבה שלו לנוע קדימה כי הוא עצמו תקוע בבוץ. הפתרון למצב כזה אינו קשור באנשים שמסביבו אלא רק בו. רק אם הוא יחליט לאפשר לעצמו לחלום ולעשות דברים שעושים לו טוב ולא יגביל את עצמו וימנע מעצמו להיות שמח - רק אז תתחיל תנועה חיובית ובריאה בחייו. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il