יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
אל תתקנו את בני הזוג שלכם 
 
מדוע זה לא נכון "לטפל", "לשפץ", "לתקן" או "ליישר" את בני הזוג שלכם? / מאת יואב ברנזון
 
  
שירות תיקונים שלום
 
זוגיות אינה "שירות תיקונים". אפילו לא "מרכז טיפול". וגם לא "תוכנית בהתבגרות". זוגיות היא קשר בין שני אנשים שכל אחד מהם שונה, עומד על רגליו ואחראי למעשיו, לטוב ולרע.
 
אלא שרבים ורבות סבורים שזוגיות היא רישיון לבנות מחדש את הפרטנר, ל"שדרג" אותו וללמד אותו - בין אם הוא רוצה או לא - כיצד יש לעשות זאת "נכון", כלומר נכון בשבילכם ולדעתכם. 
 
 
 
זוגיות אינה רישיון לשיפוץ אנשים או לבנייתם מחדש
 
קשר זוגי בריא ורגוע יכול להתבסס רק על קבלה הדדית. הנוסחה האפקטיבית ביותר היא "חיה ותן לחיות" או במילים אחרות, כל אחד יהיה מי שהוא מבלי "לחטוף" מהצד השני לביקורת, זלזול, כעס, מלחמה או השפלה.
 
אנשים מתאהבים אחד בשני בגלל תכונות מסוימות ובמשך הזמן דווקא אותן תכונות הופכות את הקשר לבלתי נסבל עבורם. חשוב להבין, שאם התרגשנו או התאהבנו במישהו בגלל שהוא "פרוע" או "בלתי צפוי" - הרי שאם ננסה לתקן אותו ולהפוך אותו ליותר צפוי או מסודר נאבד אותו ונאבד את הרגש אליו.
 
 
 
שיפוץ זוגי מסתיים באסון
 
תיקון זוגי אינו אפשרי. הדרך היחידה ש"שיפוץ" כזה מצליח הוא כאשר "החולה מת, למרות שהניתוח הצליח". כל מי שינסה לתקן או לשנות את בן או בת הזוג שלו יגלה עם הזמן שהוא בזבז והשחית שנים רבות על לא כלום.
 
אנשים לא משתנים והדחף לשנות אותם מסתיים בהתפכחות מרה. אנשים הם מה שהם, לא בכוונה, לא מתוך כוונת זדון, אלא משום שזה המבנה שלהם. אפשר לקבל זאת ואפשר גם שלא, אבל הנקודה היא שלא ניתן לשנות זאת, ודאי לא מבחוץ, ודאי וודאי שלא בכוח.
   
 
 
מהי האלטרנטיבה?
 
קבלה הדדית היא הפתרון. להניח לכל אחד להיות מי שהוא. לא להיכנס למלחמה עם בני הזוג אלא בדיוק להיפך - לאפשר חופש אישי ושונות. הבעיה המרכזית עם "שיפוצים" זוגיים היא הקושי לקבל מישהו שהוא שונה ואחר, בעל מערכת אמונות או הרגלים ששונים מאלה שאנחנו מכירים.
 
אבל, תמיד יהיה שוני. השוני לעולם לא ייעלם, כי בני אדם שונים - תמיד. לכן, במקום להילחם בכך, יש לאפשר את זה. יש להכיל את זה במקום לתת לזה להרוס את שלוות חיינו. באופן אירוני, ככל שאתם נלחמים בשונות של בני הזוג שלכם אתם רק הורסים את איכות החיים האישית שלכם. אתם הופכים בני ערובה להרגלים של בני הזוג שלכם, אתם הופכים שוטרים חמוצים שכל היום מעירים ומבקרים אותם, אתם מתעסקים בהם ולא בעצמכם, אתם מאבדים את שלוות החיים שלכם. לעומת זאת, ברגע שאתם מניחים להם להיות מי שהם - אתם גם מאפשרים לעצמכם לחיות את חייכם על פי טעמכם ודרככם.
 
 
וטיפ לסיום: זוגיות אינה מקום של כפייה. מלכתחילה, אנשים נכנסים לקשר זוגי מתוך בחירה חופשית. כך גם צריכים להתנהל היחסים הזוגיים עצמם - מתוך בחירה וחופש, לא מתוך מלחמה ואיומים. הניסיון לשנות מישהו בכוח אינו רק מועד לכישלון אלא שהוא מחסל את שארית הכבוד והאהבה ההדדיים שהם היסוד של כל קשר זוגי.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il