יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
אלפא וומן 
 
מהי אישה אלפא ולאיזה גבר היא זקוקה בחייה? / מאת יואב ברנזון
 
  
פרדוקס האלפא וומן - רכה חזקה
 
רוב הנשים החזקות והדומיננטיות הן חלשות מבפנים וחזקות כלפי חוץ. הן מקרינות עוצמה אבל במצבי לחץ או בעימותים חזיתיים - הן חוששות להיפגע ולחשוף את הצד הפגיע והרך שלהן.
 
הפרדוקס של אישה אלפא הוא שהיא חזקה עד נקודה מסוימת ומשם היא חלשה מאוד. היא חזקה על חלשים אבל מתקשה מאוד עם חזקים, במיוחד עם אלה שחזקים ממנה, מהם היא פשוט מפחדת.
 
 
 
שקע ותקע - איזה גבר היא צריכה?
 
כמו שקע לתקע, גם אישה אלפא זקוקה לגבר שהוא ביטא. כלומר, אלפא וומן אינה יכולה לסבול במחיצתה גבר דומיננטי ומוביל כמוה כי הדבר יוביל בהכרח לעימותים קשים שיפגעו בה, אלא היא זקוקה לגבר מכיל וחלש ממנה.
 
הבעיה היא שמרבית הנשים שהן נשות אלפא נמשכות דווקא לגברים דומיננטיים וכתוצאה מכך הן מפסידות הכל: הן גם מושכות ונמשכות לגברים חזקים שמפחידים אותן או מתעמתים איתן והדבר מוביל לתקיעות זוגית והן גם פוסלות יחסים עם גברים חלשים יחסית להן שמהם הן לא פוחדות ואיתן הן יכולות להיות מה שהן.
 
 
 
מדוע היא נמשכת לזכרי אלפא? הטריק של הטבע והסחת הדעת הטרגית
 
אישה אלפא תימשך בדרך כלל לזכר אלפא. מדוע? בגלל מאבק שליטה וכוח. נקבת אלפא חייבת לשלוט בטריטוריה שלה, ולכן בחושיה היא יודעת לזהות מייד מי הזכר האלפא שמאיים על שלטונה בטריטוריה שלה. היא "נמשכת" אליו לא בגלל שהיא מחוברת או אוהבת אותו, אלא משום שהיא נמשכת לקרב, למאבק, לניצחון, לצורך שלה לשלוט ולהיות האלפא היחידה באזור.
 
זה משהו שהיא כביכול "חייבת" לעשות - להגן על הדומיננטיות שלה. אך זוהי גם הסחת דעת טרגית עבורה. משום שאישה אלפא לא באמת רוצה זכר אלפא לצידה ולא באמת נמשכת אליו כאישה. היא נמשכת לצורך שלה לכבוש אותו כדי להבטיח את המשך שלטונה. אבל היא לא באמת רוצה בו כשלעצמו. לכן, זוהי הסחת דעת שמסיטה אותה מהגברים הרכים והצייתנים יותר שמתאימים לאופייה השתלטני לעבר גברים דומיננטיים שאינם מתאימים לה בשום צורה ואופן.
   
 
 
מיקוד וכוונון התודעה: אלפא וומן זקוקה לזכר מתקדם (אובמה) ולא לזכר אלפא (טראמפ)
 
נקבת אלפא זקוקה לגבר מתקדם ומכיל דוגמת הנשיא אובמה. היא אינה זקוקה לזכר אלפא קלאסי דוגמת דונלד טראמפ. אם היא תהיה במחיצתו - היא תפתה אותו או תשחק איתו רק כדי להפיל אותו או לברוח ממנו אם יצליח או ינסה לפגוע בה.
 
אבל גבר מתקדם, נשי, מכיל ומודרני הוא המקבילה האמיתית שלה. הוא הגבר שמתאים לה ביותר, כי הוא זה שמבטיח לה את השליטה, ההובלה ותחושת הניצחון שממנה היא חיה ושואבת את כוחה.
 
 
וטיפ לסיום: נשים דומיננטיות לא באמת רוצות זכר דומיננטי כבן זוג. לעיתים הן בטוחות שזה מה שהן רוצות, אבל במבחן החיים החיבור הזה אינו מתאים והוא פשוט לא עובד. בשורה התחתונה, החיבור שעובד הוא החיבור הטבעי כמו שקע ותקע - החיבור בין אישה דומיננטית לגבר מכיל. דוגמאות: גולדה מאיר (בעלה היה גבר מכיל וביתי), פנינה רוזנבלום (בעלה עבד תחתיה והיה גם צעיר ממנה בשנים רבות), ענבל אור (בעלה לשעבר עבד תחתיה ותחת שלטונה).
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il