יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
ריקנות זוגית 
 
מהי ריקנות זוגית ולאן היא מובילה? / מאת יואב ברנזון
 
  
האויב הסמוי
 
האויב הסמוי של כל מערכת יחסים היא ריקנות פנימית. בדרך כלל הריקנות הזאת מאפיינת יותר נשים מאשר גברים. כשאישה חשה ריקנות בתוך עצמה, תחושת חוסר ערך או חוסר יכולת, חוסר אונים וחוסר יכולת להתקדם בחיים - היא נעשית ממורמרת.
 
המרמור הפנימי הזה - אתו כמובן יש הרבה מה לעשות אבל לא תמיד מטפלים בו - הופך ברבות הזמן לאויב המסוכן ביותר של הזוגיות משום שהוא מוליד שורה של סימפטומים והתנהגויות מזיקות ברמה הזוגית.
 
 
 
המדוכאים תמיד מחפשים אשמים
 
אישה מדוכאת או ממורמרת בדרך כלל תחפש אשמים למצבה בסביבתה הקרובה (בני משפחה ובני זוג). במקום להשתנות ולקדם את עצמה בכוחות עצמה - היא תפנה "לעזרה" חיצונית או להאשמות חיצוניות.
 
מרבית הנשים שחייהן ריקנים יאשימו בכך את הבעל: "אתה עוצר אותי", "אתה לא עוזר לי" או "אתה פשוט לא מספיק טוב". בפועל, מדובר בתחושות הפנימיות של האישה כלפי עצמה ולא כלפי בעלה.
 
 
 
הקושי להתקדם לבד ובכוחות עצמיים
 
יש נשים עצמאיות ויש נשים תלותיות. ההבדל ביניהם הוא שנשים עצמאיות מסוגלות להרים את עצמן לבד. לעומת זאת, נשים תלותיות אינן מסוגלות להתרומם לחיים לבד והן תמיד זקוקות למישהו חיצוני שיבוא ויעשה עבורן את העבודה או יתן להן את הדחיפה. 
 
המצב הזה של תלות הוא גורם מרכזי בתסכול ובריקנות של אותן נשים ממורמרות. מצד אחד, הן מאוד רוצות להיות עצמאיות. מצד שני, הן אינן מסוגלות, כי הדבר כרוך במאמצים ובחריצות שאינה אופיינית להן. וכך יוצא, שהדרך היחידה לפרוק את התסכולים על האנשים הקרובים לה.
   
 
 
הזדקקות לאחר כדי להתקדם מעידה על הכישלון האישי
 
אישה תלותית יכולה לעבור מהפך בחייה אם תלמד שלב אחר שלב להיות עצמאית, לא להזדקק לעזרת הבעל או אחרים, לבנות את עצמה על בסיס כוחה, מתוך עצמה, ללא תלות באחר.
 
כל עוד היא תמשיך להיות תלותית ברמה הנפשית (ולא משנה לאיזה הישגים היא הגיעה בחייה) היא גם תמשיך להיות ממורמרת, מתוסכלת ועצבנית. כל עוד היא מתעצלת לקחת את עצמה בידיים או מסרבת לטפל בבעיות חוסר הביטחון העצמי והילדותיות שלה היא גם תמשיך לפעול להרס הזוגיות שלה ולהטחת האשמות כוזבות כלפי הסביבה הקרובה.
 
 
וטיפ לסיום: ריקנות אישית הופכת במקרים רבים לריקנות זוגית. אישה ממורמרת ומתוסכלת נוטה להאשים את הזוגיות שלה בבעיותיה. היא בדרך כלל תפעל בצורה הרסנית ותחבל בזוגיות שלה, מתוך תקווה נואשת שאולי הרס הזוגיות או תשומת לב מהבעל יובילו אותה לפתרון בעיותיה. אולם הפתרון האמיתי עבורה הוא ללמוד להיות חיובית, להסתכל על הצד החיובי של החיים, לדעת לפעול בצורה עצמאית וללא תלות באחרים ולהתקדם לפי היכולת והכישורים הייחודיים לה ולא לפי פנטזיות או גחמות ילדותיות. 
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il