יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
בעיות בלתי פתירות 
 
בזוגיות יש בעיות פתירות ויש בעיות בלתי פתירות - מה ההבדל ומה עושים? / מאת יואב ברנזון
 
  
בעיות בלתי פתירות שואבות אנרגיה
 
לא הכל פתיר ביחסים. יש בעיות זוגיות שלא ניתן לפתור ופערים שלא ניתן לגשר עליהן. האמונה העיוורת שעל פיה הכל ניתן לפתרון באמצעות דיאלוג, דיבור, משא ומתן ופשרות היא לעיתים מסוכנת שכן פעמים קרובות היא דווקא מחריפה בעיות זוגיות ויוצרת מתחים קשים לחינם.
 
כיצד תזהו בעיה בלתי פתירה? בעיה בלתי פתירה היא בעיה שתמיד מעוררת אמוציות חזקות ורגשות קשים מאוד אצל שני בני הזוג. בעיה שלא ניתן לדבר עליה או להידבר לגביה בנחת אלא רק בוויכוחים ממושכים. בעיה שתמיד מובילה למבוי סתום וללא כל הכרעה. או במילים אחרות, בעיות בלתי פתירות הן בעיות ששואבות אנרגיה, זמן ומשאבים ולא מובילות לשום תוצאה חיובית אם בכלל.
 
 
 
הבדלים מנטליים מחייבים התייחסות נבדלת
 
כשבני זוג מתווכחים על משהו שטותי - ניתן כמובן לפתור זאת בקלות. אבל כשהם רבים על משהו עקרוני, אידיאולוגי, רגשי ועמוק - הפתרון הוא מורכב בהרבה ולעיתים בלתי ניתן ליישום.
 
חשוב להבין שלעיתים יש הבדלי עומק בין אנשים ובין בני זוג. בנושאים עקרוניים מאוד קשה ולעיתים קרובות בלתי אפשרי להגיע להסכמות. במצבים כאלה, מוטב להסכים שלא להסכים מאשר "להתנפץ" על הקיר בכוח שוב ושוב, לריב שוב ושוב מתוך מחשבה שהבעיה תיפתר בסופו של דבר.
 
 
 
להניח
 
בעיות בלתי פתירות הן בדרך כלל בעיות שיש להניח להן. לעיתים למועד מאוחר יותר. לעיתים לשינוי נסיבות. לעיתים לזמן. לעיתים פשוט להניח להן ולא לעשות איתן כלום.
 
ובכל זאת, כשחייבים להתמודד עם בעיה "בלתי פתירה" הדרך הנכונה היא קודם כל לבנות רגיעה, אמון ושקט זוגי. רק בהמשך לבוא ברוגע ובנחת ותמיד תמיד להיות מוכנים לפשרות כואבות, אחרת הבעיה תישאר לעולם בלתי פתירה.
   
 
 
ההבדל בין מה שניתן ומה לא שניתן
 
אם שני בני זוג מחזיקים במנטאליות שונה בתכלית ומנוגדת מדובר בבעיה בלתי פתירה. שאלות של אמונה (דתיות מול חילוניות) הן בעיות עומק. גם פילוסופיית חיים (רוחניות ופשטות לעומת חומרנות ותחכום) או גישה לחיים (חיים מסודרים או חיים חסרי גבולות וקיצוניים). התנהלות כספית מנוגדת ושונה בתכלית (אחריות וחסכנות לעומת פזרנות בלתי מחושבת ונטילת חובות אינסופיים) היא גם בעיה בלתי פתירה שמחייבת הפרדת חשבונות.
 
ניסיון החיים מלמד שבעיות שטחיות ניתנות לפתרון דרך פשרות, עמק השווה וויתורים הדדים או רעיונות יצירתיים. ואולם, בעיות עומק אינן ניתנות לפתרון קל ולעיתים אינן ניתנות לפתרון בכלל משום ששני בני הזוג אינם רוצים וברוב המקרים גם אינם יכולים "להתפשר". כשזוגות מגיעים למסקנה שהפערים ביניהם גדולים מדי מכדי לגשר עליהם - פעמים רבות הם פשוט מתגרשים (זה גם "פתרון") או שהם לומדים להניח לבעיה ולעקוף אותה ולהישאר יחד, אך כל אחד בשלו ובדרכו הייחודית מבלי למצוא פתרון "משותף" אלא לאמץ מתווה נפרד.
 
 
וטיפ לסיום: אם בעיה היא מורכבת וקשה וגם יעוץ זוגי לא עזר אתם יכולים לפרק את הקשר או פשוט להניח לבעיה "ולהכיל" אותה מבלי לפתור אותה.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il