יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
עוגן ואורביט 
 
ברוב מערכות היחסים הזוגיות יש אחד שהוא יציב ואחד שהוא מתנדנד - מדוע? / מאת יואב ברנזון
 
  
בסיס ולוויין
 
רוב מערכות היחסים מבוססות על חלוקת "תפקידים" זוגית: אחד מבני הזוג נחשב ל"עוגן". כלומר, לאדם היציב, השקול, הרציונלי, הנאמן, המסגרתי, העקבי והשיטתי יותר. 
 
ואילו בן הזוג השני הוא האורביט (הלוויין) של מערכת היחסים שחג סביב העוגן. הוא אדם יותר מרחף, קליל, חסר אחריות, בעל דמיון, לא רגוע, דינמי, משתנה וזקוק לגירויים, חופש ושינויים.
 
 
 
האורביט - מרחף, חולם, הפכפך, מתלבט, חופשי
 
האורביט הוא אדם שלא אוהב חיי שגרה, לא אוהב יציבות, לא אוהב דברים קבועים. הוא מכור לריגושים ושינויים, הוא אוהב דרמות, הוא לוקח אתגרים והוא אוהב לחלום שהכל אפשרי.
 
האורביט במצבו הבסיס אינו יכול לשרוד בחיים לבד. טבעו המרחף והחולמני יוביל אותו לאבדון. לכן הוא זקוק ל"עוגן". למישהי שיקרקע אותו. מישהו שיחבר אותו למציאות. את הצורך העמוק הזה הוא מוצא בבן הזוג שלו.
 
 
 
העוגן - עקבי, שמרני, שיטתי, סגור, צר
 
העוגן הוא אדם מאוד לא יצירתי. הוא חי חיי שגרה והוא אינו בנוי לחיים אחרים. תפיסתו צרה, שיטתית, עקבית ודלה. אבל מצד שני, זו הסיבה שהוא מאוד יציב.
 
העוגן לא נוטל סיכונים, לא נכנס להרפתקאות, לא מחפש את המעבר אלא רק את הרגיל, הצפוי, הבנאלי. העוגן אינו מיוחד אלא "רגיל". הוא אינו יודע להיות "מיוחד" ובזה טמון גם יתרונו.
   
 
 
האיזון בין העוגן לאורביט
 
אחד החסרונות של האורביט הוא שהוא זקוק לעוגן ואינו יכול לשרוד בלעדיו. לכן, באופן פרדוכסלי, אדם שהוא אורביט לא יעזוב את בן הזוג העוגן שלו כי לבד הוא לא ישרוד. הדרך היחידה שלו לשרוד היא למצוא עוגן אחר כדי להיצמד אליו, אחרת אין לו זכות קיום.
 
עוגן הוא פרטנר שלא עוזב מערכת יחסים, לא משנה מה יקרה בה. אורביט עוזב בשני מקרים: או כאשר הוא מוצא עוגן אחר, או כאשר הוא מחליט לקחת את הסיכון, לפרק את הכל ולהישאר ברוב המקרים עם פרטנרים שהם אורביטים כמוהו, כלומר פרטנרים שלא ניתן לסמוך עליהם ויוצרים עבורו תהפוכות ומערבולות.
 
 
וטיפ לסיום: עוגן הוא אדם שמתחתן כדי שלעולם לא יצטרך להתגרש. אורביט הוא אדם שתמיד חולם להתגרש אבל כדי לעזוב עליו למצוא עוגן חדש להישען עליו.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il