יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
ההומו הדרמטי 
 
מיהו ההומו הדרמטי ומהם מאפייניו? / מאת יואב ברנזון
 
  
ההומו הביולוגי
 
גברים הומוסקסואלים אמיתיים הם מה שנקרא הומוסקסואלים ביולוגיים. אלה גברים שמגיל מאוד צעיר חשים ומרגישים כבעלי נטייה הומוסקסואלית. תהליך ההתפתחות המינית שלהם היא עקבית ומתחילה במגיל צעיר מאוד.
 
הם אינם "מגלים" את הנטייה שלהם בגיל מבוגר אלא בגילאים צעירים מאוד, וגם אם הם אינם מממשים אותה בגיל צעיר הם מודעים לה והיא נוכחת בחייהם כחלק בלתי נפרד מזהותם.
 
 
 
ההומו החברתי
 
הומוסקסואלים חברתיים "נולדים" להיות הומוסקסואלים בגילאי הבגרות והנערות ואף מאוחר מכך, כתוצאה מתהליכים חברתיים שהם עוברים. לעיתים, מדובר בדחייה זוגית שחוו מנערות בנות גילן או מהשפעה חברתית טראומטית שנגרמה להם.
 
הם מוצאים "מפלט" ומקלט נפשי בעולם "הנגדי" ההומוסקסואלי, שם הם מגלים שמקבלים אותם (לפחות בתחילה) בצורה נוחה ומזמינה יותר, ולכן הם נוטים "לבחור" להצטרף לזרם ההומוסקסואליות מטעמים חברתיים. הדבר מעט דומה לאנשים שחוזרים בתשובה מטעמים חברתיים (תמיכה חברתית, בית שבור, רצון עז להתחתן ויהי מה וכיו"ב) ולא מטעמים מצפוניים או דתיים של ממש.
 
 
 
ההומו הדרמטי
 
הומוסקסואל דרמטי אינו הומו. הוא רק חי בפחדים ובחרדות שמא הוא הומו. בדומה להיפוכונדר - הוא מגלה בעצמו "סימנים" כל העת למצבו , מנפח אותם ומתעסק בהם בצורה כמעט כפייתית. 
 
ההומו הדרמטי בדרך כלל לא חווה בכלל או כמעט בכלל מצבים מיניים עם גברים. אבל הוא חושש מהאפשרות שזה יקרה, הוא יוצר "דרמה" שלמה סביב הנושא וההתעסקות הזו היא בדרך כלל חלק מאישיות כפייתית וחרדתית. הדבר מעט דומה להפרעה קומפולסיבית טורדנית כלשהי שאינה מעידה על בעיה ספציפית אלא רק על רמת חרדה אישיותית גבוהה.
   
 
 
ההיפוכונדר ההומוסקסואלי
 
ההומוסקסואלים הביולוגיים יחיו כל חייהם בזהות של הומוסקסואלים ולא תהיה תנודה כלשהי בזהות שלהם. היא מקובעת, בשלה, אוטנטית ונכונה להם. ההומוסקסואלים החברתיים יצטרפו לעולם ההומוסקסואליות מטעמים של כדאיות.
 
במידה וחברתית המהלך לא יעלה יפה - הם ישובו להיות סטרייטים. במידה והדבר יקדם אותם חברתית ויקרב אותם למטרות שלהם - הם ימשיכו להיות הומוסקסואלים. לעומתם, ההומוסקסואלים הדרמטיים לעולם לא יהיו באמת הומוסקסואלים למרות שהם עלולים להשקיע המון שנים מחייהם בעיסוק בנושא ובשאלות כביכול של זהות מינית, למרות שבפועל הם סטרייטים לכל דבר ועניין. על הדרמה הסובבת את הנושא הם לא יוותרו.
 
 
וטיפ לסיום: ההומו הדרמטי אינו הומו. אבל העיסוק בשאלת נטייתו המינית מעצים את הזהות שלו, הופך אותו למעניין ולמסתורי יותר, נחשק ומגוון. ההומו הדרמטי מייצר באופן מלאכותי דרמה סביב שאלת הזהות המגדרית שלו גם כדי לא להשתעמם וגם כדי להפוך למעניין בעיני הסביבה ובעיני עצמו. ככל שהוא מעצים את ההתעסקות בעצמו כך רמת הריגוש והחרדה שלו עולים דבר המספק לו סוג של קתרזיס בחיים. המחשבה שהוא כלוא בצורה כלשהי ומסתיר סוד עמוק ואפל באישיותו הופכת אותו לסוג של "גיבור" בסרט הרואי בעל סיום מפתיע ומוחץ.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il