יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
הכמיהה לאישה העצמאית 
 
מדוע גברים כמהים לאישה עצמאית ומה משמעות הדבר? / מאת יואב ברנזון
 
  
האישה ההיסטרית, החלשה, הנשברת, המדוכאת והתלותית
 
נשים מתחלקות לשתי קבוצות: קבוצת הנשים החלשות וקבוצת הנשים החזקות. הנשים החלשות מתאפיינות בתכונות כגון, היסטריה, בכיינות, תלונות אינסופיות, פחדים, חרדות, הססנות, צורך במישהו שיעשה עבורן את העבודה, פינוק, מניפולציה, דיבור אינסופי, לחצים, בקשות בלתי פוסקות לעזרה, תובענות, חוסר בגרות וילדותיות. 
 
נשים חלשות אינן מושכות את מרבית הגברים. במיוחד לא את הגברים שחיו עם אמא חלשה ו"נשברת" כמותן, שרק מזכירה להם את טראומות הילדות שלהם. הם יעדיפו אישה "חזקה" שיודעת לשמור על הכבוד שלה, שלא מתפרקת מכל שטות ושעומדת בשקט על שלה, אישה עצמאית עם גב וראש משלה.
 
 
 
דחייה, זעם, כאב ודעיכה
 
האישה החלשה נוטה לרדוף אחרי הגברים שלה, להתחנן אליהם, לבכות להם, ליצור דרמות סביבה ולייצר מסכנות כדי לעורר רחמים עליה. אלא שתכונות אלה וודאי שאינן מובילות להערצת גברים כלפיה.
 
להיפך - הן גורמות לרוב הגברים להתרחק, לזלזל, לדחות ולברוח מנשים חלשות. בנשים החלשות אין תכונה שמאפשרת הערצה או כמיהה אליהן. רוב הגברים מעדיפים אישה חזקה שבמקום לרדוף אחריהם, לבלוש אחריהם, לקנא להם או להתחנן אליהם - תהיה מרוכזת בעצמה, תניח להם לנפשם, תדע לשים לעצמה את הגבול ותדע להיות מסתורית ועצמאית. הכוח, העוצמה והחופש הפנימי הזה הן בדיוק התכונות שגורמות לגברים לרדוף אחרי נשים חזקות.
 
 
 
האישה העצמאית, המאופקת והבוגרת
 
האישה העצמאית אינה קנאית, היא אינה רכרוכית, היא אינה תלותית. יש לה חיים, יש לה גב משלה, יש לה ביטחון עצמי והיא יודעת לא להתרגש מכל דבר.
 
באופן אבסורדי האישה העצמאית היא רציונלית יותר מאשר אמוציונלית. היא מזכירה לגברים רבים את עצמם או את מי שהם היו רוצים להיות. היא מתנהלת לפי הנרטיב שרוב אנשי המערב מעדיפים להעריץ - המצליחנים, השקולים, אלה שיודעים לשלוט בעצמם ולהגיע למטרותיהם בתחכום ובעקביות.
   
 
 
משיכה, כמיהה, הערצה וגם קנאה
 
גברים נוטים לרדוף, לחזר ולהתמסר לנשים עצמאיות מהם, נשים שהן יותר חופשיות מהם, יותר נועזות מהם, יותר שקולות מהם ויותר מחושבות וחכמות מהם.
 
נשים כאלה מחזקות את התחושה של גברים שגם הם יוכלו להיות "עוד יותר חזקים" במחיצת אישה חזקה שכזאת, שיש להם פרטנרית שתורמת ולא רק נזקקת או תובעת, אישה מצליחנית ולא "מסכנה", אישה אמתית ולא רק ילדה.
 
 
וטיפ לסיום: לעיתים קרובות נשים שרואות גבר מסכן נשבות בחוסר האונים שלו ומתאהבות בו. אלא שאצל גברים זה עובד בדיוק הפוך. רוב הגברים נמשכים לנשים שמעוררות בהם אתגר והערכה לעוצמה, לעצמאות ולכוח שלהן והם מתרחקים מנשים שמשדרות מסכנות, מצוקה או היסטריה.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il