יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
אהבה רוחנית או גשמית 
 
אנשים בוחרים לאהוב בצורה רוחנית או גשמית - מה ההבדל? / מאת יואב ברנזון
 
  
אהבה לחומר
 
כל האנשים נולדו לאהוב. השאלה היא לאהוב את מה? את הזוהר או את העמוק? את השטחי או את הסודי? את הנוצץ או את האיכותי? את הכסף או את האופי? את הנוחות והפאר או את המרגש והאנושי?
 
אנשים שאוהבים נוחות, חפצים, כוח או כסף הם אנשים שהאהבה המרכזית שלהם היא לחומר ולא לרוח. ברגע האמת, אהבה זו תשחק תפקיד מרכזי בבחירות הזוגיות שלהם כי הם תמיד יעדיפו קודם כל לחוות את עצמם דרכה.
 
 
 
אהבה רוחנית
 
אהבה רוחנית לעומת זאת היא אהבה לאנשים, לאדם מסוים, לרגש ולאינטימיות. אנשים שרוצים בנאדם, חבר, כבוד ועניין משותף מחפשים אחר אהבה רוחנית נטולת פוזות או חישובים, נוחות או חיצוניות.
 
באהבה רוחנית אין לכסף משמעות מרכזית ואין היררכיות בין הגבר לאישה, אין מעמדות ביניהם ואין מניירות, אין משחקים ואין מאבקי שליטה או כוח ביניהם - יש קשר חם וחזק, עמוק ואמיתי עם מוכנות לעמול ביחד על חיים סבירים ובדרך כלל די פשוטים ושוויוניים.
 
 
 
הזוגיות הגשמית
 
הזוגיות הגשמית תמיד סובבת סביב הצלחה, כסף, נוחות, פאר, אפשרויות, הנאות החיים, פינוקים ויוקרה. זה הבסיס שלה, ובלעדי כל אלה היא אינה שורדת. ניתן לומר שזוגיות גשמית היא ביטוי לתפיסה קפיטליסטית של החיים. הזוגות העשירים שחיים חיי פאר ונוחות מסתכלים על החיים ועל האהבה שלהם במונחים של שאפתנות וניצחון ולא במונחים של רגש ואנושיות.
 
בזוגיות גשמית השיקול הכלכלי, המקום שלו, ההשפעה שלו על הקשר - היא אדירה. בזוגיות כזאת תמיד ישנם מאבקי כוח, יצרים, מתח, בגידות, שקרים, מלחמות וחוסר שביעות רצון רגשית, משום שלחומר יש מגבלה והוא אינו יכול למלא את המקום הרגשי ואת המקום של האמון. הוא רק יכול לספק בשפע את הצרכים שמסביב לכך אבל לא יותר מזה.
   
 
 
הזוגיות הרוחנית
 
בזוגיות רוחנית השוויון הוא הבסיס לקשר. התחושה שאין מוביל או מובל אלא יש צוות. החברות, האמון, הקרבה, האהבה, הקשר האנושי והחום ההדדי - כל אלה הם המרכז ולא השיקולים הכספיים או שיקולי הנוחות והיוקרה. הזוגיות הרוחנית דומה ביסודה לתפיסה סוציאליסטית על החיים והיא מייצגת סוג של "קיבוץ" זוגי שבו כולם עומלים וכולם שווים ואין "מנהלים" ו"עובדים" אלא רק שותפות ושיתוף.
 
ברוב המכריע של הדברים, זוגיות רוחנית מחייבת גם חיים פשוטים יותר, "נמוכים" יותר, רגילים יותר, שוויוניים מאוד. העיקר בזוגיות כזו הוא הבפנים ולא הבחוץ, הקרבה והאיכות הזוגית ולא הנראות של הדברים, השותפות והביחד ולא ההצלחה וההתעשרות, החוויות המשותפות ולא האתרים אותם מבקרים, עצם הביחד ולא מה עושים ביחד. 
 
 
וטיפ לסיום: אנשים שאפתנים, חומריים ותחרותיים בונים בדרך כלל קשרי אהבה שהם גשמיים ו"קפיטליסטיים" מיסודם. אנשים מתונים, שוויוניים וצנועים בונים קשרי אהבה שהם רוחניים ו"סוציאליסטים" במהותם. ברגע שהכסף הגדול מתערבב באהבה - הוא בדרך כלל יכלה אותה ויגרור אותה לנהנתנות, תחרותיות ואגו. לעומת זאת, ברגע שאהבה רוחנית נכנסת לחיים במקומה של הגשמיות - היא הופכת את חיי היוקרה והתפאורה שמסביב לחסרי טעם והיא ממקדת את בני הזוג בהנאה שהם מפיקים מעצם ההימצאות יחד אחד עם השני.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il