יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
פחד מנישואים 
 
על הפחד ממוסד הנישואים ועל הדרכים כיצד ניתן להתמודד עמו? / מאת יואב ברנזון
 
  
בררנות או פשוט פחד ממוסד הנישואים?
 
ישנה טענה שרווקים כרוניים הם פשוט אנשים "בררניים" וזו הסיבה מדוע הם אינם מצליחים למצוא פרטנר לנישואים. אלא שטענה זו לעיתים מקפלת בתוכה בעיה מורכבת ועמוקה יותר: לא בררנות סתם אלא פחד כללי ממוסד הנישואים או פחד כללי ממחויבות אמתית לזוגיות. 
 
אנשים שלוקים בפחד ממוסד הנישואים, מתחושה שנישואים יחנקו אותם, ישאבו אותם וייקחו מהם את החופש, הספונטניות, הזהות האוטנטית שלהם ואת האושר שלהם - הופכים אמנם לבררנים, אבל לא בגלל בררנות גרידא אלא פשוט מתוך פחד כללי ממוסד הנישואים.
 
 
 
אהבה ונישואים - עולמות שונים (אהבה אינה נצחית, נישואים דווקא כן)
 
מי שלא רוצה להתחתן - ימצא פסול או פגם בכל פרטנר זוגי שבו הוא יפגוש. בתמצית, זו מהות הבעיה - לא הבררנות עצמה אלא הפחד הכללי מנישואים שמוביל לעמדת חשש או פסילה אוטומטית של כמעט כל מועמד פוטנציאלי. כמעט, אבל לא את כולם הם פוסלים.
 
למעשה, רווקים כרוניים אינם פוסלים אנשים כמוהם, אנשים שמייצגים עבורם חופש, שחרור, חוסר מחויבות וילדותיות. דווקא לאנשים אלה הם נמשכים ואותם הם דווקא לא פוסלים אלא מאמצים לחיים שלהם. דוגמה זו מוכיחה שהם אינם בררנים באמת. הם פשוט מעדיפים להנציח את החופש שלהם במקום להישאב למחויבות זוגית מלאה. 
 
 
 
כשהגבר רוצה או כשהאישה רוצה - ההבדלים
 
רוב האנשים נרתעים ממחויבות זוגית ומנישואים כי הם מבינים שמדובר במחויבות לא פשוטה שתבוא על חשבון דברים שחשובים להם. אולם קיים הבדל בין נשים לגברים. נשים נרתעות ממוסד הנישואים אבל הכמיהה והרצון העז בילדים נותן להן יותר מוטיבציה לקחת סיכונים להיכנס למוסד הנישואים חרף בעיות או דגלים אדומים שהן רואות בדרך.
 
לעומת זאת, אצל מרבית הגברים ישנו חוסר חשק וחוסר מוטיבציה מובנה להתחתן ולהקים משפחה. הגברים חוששים יותר ממחויבות זוגית כי הם מבינים שהקמת משפחה פירושה אובדן העצמאות של הגבר. לאור ההבדל בין נשים לגברים בעניין הזה, בדרך כלל הנשים הן אלה שיודעות "להוביל" את הגברים למשפחתיות, לילדים ולמחויבות, למרות שבאופן אירוני נשים סובלות יותר מהגברים מחיי הנישואים עצמם. 
   
 
 
התגברות על הפחד מנישואים מקלה על הבחירה הזוגית
 
מי שלא פתר את הפחד שלו ממוסד הנישואים יתקשה מאוד למצוא בני זוג רציניים - בגלל שכל עוד הפחד הזה קיים הוא כנראה יפסול כמעט כל פרטנר פוטנציאלי שאותו הוא יכיר.
 
לעומת זאת, מי שמצליח להתמודד עם הפחד הזה ולקבל אותו - יגלה שהדרך לנישואין היא הרבה יותר קלה ופשוטה ושהבררנות הקפדנית והנוקשה שאפיינה אותו בעבר התחלפה בגמישות גדולה יותר להכיל ולחיות עם פרטנר זוגי מתאים. 
 
 
וטיפ לסיום: פחד ממחויבות או פחד מנישואים הוא לב הבעיה של הרווקים הכרוניים ולא בררנות יתר.  
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il