יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
ללא חותם 
 
בניגוד להיגיון, מדוע עדיף לא להשאיר חותם על העולם אלא לנהל חיים ללא חותם? / מאת יואב ברנזון
 
  
רוצים להטביע חותם על החיים?
 
הרבה אנשים רוצים והרבה אנשים מחונכים להטביע חותם על החיים. להיות מישהו או משהו. לעשות רעש. למשוך תשומת לב. להפיק. להראות. לבלוט מאוד. להיאבק.
 
הגישה הזו מאוד פופולרית אבל היא נפסדת ואפילו טיפשית. כל המאמצים הללו נובעים מאגו ומפחדים. האנשים החזקים באמת אינם זקוקים לזיקוקי דינור או לרעש. אלה החלשים שזקוקים לתשומת לב אינסופית, לניצחונות על חלשים, להשיג בכוח או בעורמה את מה שלא ניתן להם בטבעיות, להשיג דווקא את מה שאינו מושג ולהיפגע ולפגוע כחלק ממשחק החיים שבו חייבים תמיד להיות עם היד על העליונה. 
 
 
 
רעש, שריטות, מאבקים, הפרעה להרמוניה
 
כדי להשיג תשומת לב או לנצח כל הזמן יש לעשות הרבה רעש, צריך להישרט ולשרוט, צריך לעורר פרובוקציות, צריך להיאבק, צריך להיות גורם שתמיד מפר את "ההרמוניה הטבעית" של החיים.
 
אלא שהחיים האמתיים מתנהלים מתוך עצמם. הם אדישים לאנשים. תרעיש או לא תרעיש - לא תשנה את הטבע של החיים. החיים ימשיכו את מסלולם - כמו נהר זורם. אבל, אם אתה מרעיש ונאבק כל חייך אתה גם מתחכך יותר עם החיים וכתוצאה מכך אתה נשחק, את ממית את עצמך. דווקא אלה שמכבדים את ההרמוניה הטבעית של החיים שומרים על עצמם, הם אינם שחוקים או פגועים משריטות האגו.
 
 
 
הדרך להרמוניה
 
החיים הם הרמוניה אם לא מתערבים בהם ברגל גסה. הדרך להרמוניה היא פשוטה: ראשית, עליכם לדעת מי אתם באמת. שנית, עליכם לדעת מהם החיים בשבילכם.
 
אם תדעו מי אתם ותלכו רק בדרך שלכם - החיים שלכם הם ההרמוניה בהתגלמותה. אם אינכם יודעים מי אתם ואתם מנהלים משא ומתן ומאבקים תמידיים עם החיים כדי להטביע חותם, לנצח, להשיג, למשוך תשומת לב או להבין בעצם מי אתם - כל החיים תישרטו, תתאכזבו, תכאבו, כי אתם יוצרים חיכוך בלתי פוסק עם החיים ואתם הופכים לגורם דיסהרמוני, צורם, מעיק וסובל.
   
 
 
בשקט, באינטימיות, בחיים ללא שריטות - יש משמעות
 
לחיים עצמם יש משמעות אם לא מפריעים להם. ההפרעה דווקא גוזלת את החיים ומקטינה את המשמעות שלהם. אבל השקט והאינטימיות הם אלה שמאפשרים ליהנות מהחיים.
 
למה הדבר דומה? לדג מצוין שמוסיפים לו כל כך הרבה תבלינים עד שהוא מאבד את טעמו הטבעי, המקורי, הישיר לעומת דג מצוין שנאכל ללא "הרעש" של התבלינים,  דג שמאפשר לספוג את טעמו האיכותי האמתי, ללא הפרעות וללא הסחות.
 
 
וטיפ לסיום: יותר שקט וצניעות מובילים ליותר זרימה והנאה מהחיים. יותר אגו ומאבקי כבוד מובילים ליותר סבל, כאב וצרימות. או במילים אחרות, החיים ההרמוניים נמדדים לא לפי המה אלא לפי האיך - לא לפי מה שאתם עושים או כמה אתם עושים אלא לפי איך שאתם עושים ומה שאתם מרגישים. לא לפי הכמות של הדברים אלא לפי האיכות שלהם.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il