יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
כלכלה ואהבה 
 
אין אהבה בלי כלכלה - מדוע, והאם זו קלישאה או תמונת מציאות? / מאת יואב ברנזון
 
  
גברים וכלכלה
 
הכלכלה עומדת ביסוד העולם הגברי. גבר ללא כלכלה, ללא כסף, ללא יכולות כספיות - אינו יכול להשיג אישה, אינו יכול לבנות בית, אינו יכול לפרנס את הילדים, אינו יכול להיות אדם עצמאי ואפילו אינו יכול להתחזות לאדם בוגר.
 
גברים רבים לא מבינים את הקשר הישיר בין כלכלה לאהבה. הם רואים את עולמות הכלכלה והאהבה כעולמות נפרדים. אבל במבחן התוצאה, ניתן לומר שהרוב המכריע של הגברים שאינם יודעים לעבוד או שאינם אוהבים לעבוד, שלא מוכנים לפרנס, שאינם יודעים כיצד לשמור על איזון תקציבי וכיצד להוביל את עצמם להישגים כלכליים - כל הגברים הללו מוצאים את עצמם בסופו של דבר לבד, בדרך כלל ללא זוגיות, או גרושים שלא מבחירה, במצב אישי קשה ומבודדים חברתית. התוצאה הזאת מעידה יותר מכל על הקשר שבין כלכלה ליחסים, זוגיות, אהבה ומשפחתיות.
 
 
 
נשים וכלכלה
 
הכלכלה אינה בראש סדר העדיפות של האישה. לנשים יש דברים חשובים יותר להתמקד בהם. ועדיין, נשים צריכות ללמוד לקחת בחשבון גם את השיקולים הכלכליים בבואן לחיות חיים בוגרים. מדוע?
 
משום שללא כלכלה נכונה - הן לא תוכלנה להגשים את כל הרצונות והחלומות הנשיים שלהן: להיות מטופחות, לרכוש לעצמן בגדים יפים, לחיות בבית מרווח ולהביא ילדים, לנסוע לחופשות מדהימות ולחיות את החיים הטובים. כל הדברים הללו אינם בהישג יד ללא כלכלה נבונה ומאוזנת וללא יכולת לייצר הכנסות או לחיות לצדו של בעל שמסוגל לייצר הכנסות יציבות.
 
 
 
חשיבות הכלכלה הבריאה לזוגיות
 
זוגיות אינה יכולה לשרוד ללא בסיס כלכלי איתן. אפשר לאהוב ללא כסף, אבל לאורך זמן גם האהבה הגדולה ביותר לא תשרוד אם אין "קמח". ברגע שמבצבצים בעיות כלכליות ומשברים כלכליים - יש לכך השלכה ישירה על הזוגיות.
 
מרבית הריבים, הוויכוחים והעימותים בתוך הזוגיות קשורים בעקיפין לכלכלה ולכסף. איפה נגור? כמה ילדים נלד? האם לקנות רכב חדש? באיזה גן לשים את הילדים? היכן נבלה את החופשה הקרובה? כיצד ננקה את הבית? מי ינקה את הבית? מי ישלם על הריהוט החדש? - כל השאלות הללו קשורות למצב כלכלי. ברגע שהמצב הכלכלי הוא בכי רע - כל השאלות הללו נותרות ללא מענה מספק, רמת התסכול עולה והריבים פשוט בלתי נמנעים.
   
 
 
משבר כלכלי מעיד על משבר זוגי - ולהפך
 
משבר כלכלי מעיד לא פעם על משבר זוגי ברקע. וגם להיפך, משבר זוגי עלול להוביל למשברים כלכליים. המשברים הכלכליים והזוגיים שלובים האחד בשני ומאוד קשה לנתק ביניהם. ככל שהמצב שהכלכלי חולה יותר כך גם מערכת היחסים הזוגית הופכת חולה אנושה יותר.
 
לכן, יש צורך לחזק את הכלכלה למען הזוגיות ולחזק את הזוגיות למען הכלכלה. זוגיות מכבדת משפרת את הסיכויים להצלחה כלכלית והצלחה כלכלית מעלה את הסיכויים לשיפור זוגי.
 
 
וטיפ לסיום: ברגע שאנשים יבינו שמרבית הבעיות הזוגיות קשורות בטבורן לבעיות כלכליות או למגבלות תקציביות או לחוסר איזון כלכלי - הם יקדישו הרבה יותר אנרגיה ומחשבה גם להבטחת היציבות הכספית ולא רק "ליחסים" עצמם.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il