יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
שווי סובייקטיבי 
 
מדוע נשים תחרותיות נמנעות מלבחור גברים חזקים מהן? / מאת יואב ברנזון
 
  
נשים תחרותיות מרגישות נחותות ליד גברים חזקים
 
חלק לא מבוטל מהנשים בוחרות בסופו של דבר בגברים חלשים מהן בתור פרטנרים לחיים כי הם לא מאיימים עליהן. במהלך חיי הרווקות שלהן הן אמנם יוצרות קשרים זוגיים גם עם גברים חזקים ואטרקטיביים מהן אולם איתם הן חשות מאוימות או שהן חשות שהן צריכות "להוכיח" שהן מספיק טובות עבורם או שהן חשות שהן פשוט לעולם לא יהיו טובות מספיק בשבילם. 
 
במסגרת הרצון "להוכיח" שהן ראויות לגברים החזקים הן הופכות להיות מאוד תחרותיות ומאוד אגרסיביות ולחוצות איתם - דבר שדווקא הורס את הקשר הזוגי עם הגברים החזקים ולא מאפשר לו להתקדם. כך בדיוק הן נותרות עם הגברים החלשים ביד, ואיתם הן מתחתנות, כסוג של ברירת מחדל.
 
 
 
כיצד יוצאים מהפלונטר הזה?
 
מרבית הנשים רוצות גברים חזקים מהם אבל מרבית הנשים מאוימות מהם. מצד אחד, הן מחפשות אותם אבל מצד שני הן בורחות מהם או מתחרות בהם ובסופו של דבר מאבדות אותם. 
 
הסיבה לפלונטר הפסיכולוגי הזה היא פשוטה: נשים רוצות מישהו "חזק מהן" אבל "שווה להן". מישהו שיהיה הרבה מעליהן - אבל גם בדיוק כמוהן. דבר שהוא בהגדרה הוא בלתי אפשרי. אז כיצד יוצאים מהפלונטר הזה? על ידי שינוי המיקוד משווי אובייקטיבי לשווי סובייקטיבי.
 
 
 
שווי סובייקטיבי במקום שווי אובייקטיבי
 
שווי אובייקטיבי של אישה נמדד במידת ההצלחה שלה ובשורת ההישגים שלה בחיים. לעומת זאת, השווי הסובייקטיבי של אישה נמדד בצורה שונה לגמרי: כמה בעלה אוהב אותה או מעריץ אותה, ללא קשר להישגים שלה, אלא כפי שהיא.
 
בחברה ובקריירה כל האנשים בסופו של דבר נמדדים בצורה אובייקטיבית. אבל בזוגיות המדד הוא מאוד אישי, ייחודי וסובייקטיבי. אישה יכולה להיות אהובה ונאהבת ללא גבולות על ידי גבר מסוים ואילו על ידי גברים אחרים בכלל לא. המדד הוא ייחודי לחלוטין והוא בכלל לא קשור להישגים חיצוניים של האישה אלא למרכיבים הייחודיים שלה בעיני הגבר הספציפי שלה.
   
 
 
העשיר והיפה - מקרה לדוגמה
 
הטעות של הרבה נשים היא שהן מודדות את השווי הזוגי שלהן על פי מדד אובייקטיבי ולא על פי מדד סובייקטיבי. למשל, "אם הוא עשיר, אז גם אני צריכה להיות עשירה כמוהו כדי שיעריך אותי או יאהב אותי" או "אם הוא בעל שני תארים אז גם אני צריכה להיות בעלת שני תארים כדי הוא יסתכל עליי בהערכה ולא בזלזול".
 
אלא שהגישה הזו אינה נכונה במבחן החיים. למשל, גבר עשיר שמתחתן עם המזכירה שלו לא בגלל ההישגים שלה אלא כי היא יפה או מתוקה או מאוד נוחה לו. הוא אינו מתחתן אתה ואוהב אותה כי היא עשירה כמוה או מצליחה כמוהו (הוא לא מפעיל מדד אובייקטיבי בבחירה הזוגית שלו) אלא בגלל דברים אחרים ש"עושים" לו את זה ברמה האישית (הוא דווקא מפעיל מדד סובייקטיבי ואישי בבחירה הזוגית שלו).
 
 
 
גברים בוחרים נשים לפי מדד סובייקטיבי
 
חשוב לציין, שמרבית הגברים נוטים להעריך ולבחור את הנשים שלהן על פי מדדים סובייקטיביים ולא אובייקטיביים. עובדה זו מאפשרת לנשים להתחתן עם גברים מוצלחים ועדיין לקבל מהם אהבה ותמיכה גם אם הן אינן מוצלחות כמוהם במישור האובייקטיבי ואינן "שוות" להם ברמת ההישגים שלהן.
 
גברים נוטים לאהוב או לא לאהוב את האישה שלהן, ללא קשר למידת ההצלחה שלה או ההישגים שלה. לעומתם, נשים נוטות יותר להעריך גברים בעלי תוצאות מוכחות בחיים ולכן הן בטוחות שגם הגברים שופטים אותן באותה הצורה למרות שזו טעות. גבר מוצלח והישגי מאוד יכול להתחתן עם בחורה מקסימה וחסרת כל משום שההישגים האובייקטיביים שלה הרבה פחות חשובים לגבר מדברים סובייקטיביים שמושכים אותו אליה כמו יופי או רכות או אופי נעים ומקסים.
 
 
וטיפ לסיום: תחרות והשוואה בתוך קשר זוגי אינם הדרך הנכונה ליצור זוגיות טובה או להוביל אותה למקומות טובים. להיפך, כל אחד מבני הזוג מביא את "היתרונות" הייחודיים שלו לקשר - אחד מביא הישגים ואחד מביא אהבה, אחד מביא חכמה ואחד מביא פיקחות.  
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il