יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
התמכרות והטרדה 
 
מטרידים מיניים הם בדרך כלל גם מכורים מיניים / מאת יואב ברנזון
 
  
מטרידן מיני סדרתי - מיהו?
 
יש קשר הדוק בין הטרדה מינית והתמכרות מינית. מטרידים מינית הם בדרך כלל מכורים מינית. זו הסיבה מדוע הם ממשיכים להטריד גם כאשר ברור להם שהם אינם יכולים לעשות זאת באווירה הציבורית המודרנית.
 
המטרידן המיני "לא יכול" שלא להטריד. ברוב מכריע של המקרים מדובר בעבריין מין סדרתי, בעל קו פעולה מדויק שחוזר על עצמו שוב ושוב עם מספר רב של קורבנות.
 
 
 
המכור המיני
 
המכור המיני לא שולט ביצריו וזה בדיוק מה שהופך אותו למכור, להבדיל מאדם נורמטיבי ונורמלי ששולט בעצמו. המכור אינו מסוגל לעמוד בפיתוי והוא כנראה ימשיך להטריד נשים למרות המחיר הכבד שהוא עלול לשלם על כך.
 
חוק הטרדה מינית ביסודו לא בא "להבריא" או להרתיע את המכורים המיניים אלא דווקא להציב גבול ברור לגברים הרגילים והנורמטיביים, שלא ינצלו מצבים ונסיבות מסוימות כדי להשיג חסדים מיניים מנשים תחת מרותם או הנמצאות בעמדת חולשה.
 
 
 
חוק הטרדה מינית אינו מסוגל לבלום את המכורים למין
 
כמו רוב החוקים האחרים גם חוק הטרדה מינית לא יעצור את המכורים למין. הוא יעצור את שומרי החוק, לא את אלה שברגע האמת לא רואים את החוק ולא חושבים עליו.
 
מרבית המטרידנים המיניים שמגיעים לעין הציבורית הם עברייני מין לכל דבר ומכורים כבדים של מין מזדמן. זו אחת הסיבות מדוע הם "לא מבינים" מה פשעם ובהחלט מאמינים בחפותם.
   
 
 
ללא עכבות
 
כדי לטפל במכורים המיניים יש להציע להם כלים נוספים, כמו סדנאות לגמילה מינית ואמצעים דומים אחרים, בדיוק כפי שנהוג באמריקה. הרתעה עונשית בלבד כנראה לא תעצור אותם מלבצע את זממם.
 
ממה שאנחנו רואים כרגע, הם ממשיכים להטריד למרות שהם רואים גברים אחרים כמותם מסולקים מהבמה הציבורית בבושת פנים. אבל מודעות ציבורית גדולה לקשר שבין הטרדה מינית להתמכרות מינית, סבסוד סדנאות לגמילה מינית ומתן הקלות במימון טיפול למיניות בריאה לצד ההרתעה הפלילית הקשה - כל אלה יחד מסוגלים באמת להקטין את מידת התופעה.
 
 
וטיפ לסיום: מכורים למין לא יורתעו על ידי חוק הטרדה מינית או כל חוק אחר ללא כלים נוספים ברמה הפסיכולוגית. אנשים אלה ימשיכו להטריד נשים והקורבנות ימשיכו לסבול. לכן, יש להציע במקביל להרתעה העונשית גם כלים טיפוליים שיאפשרו לאותם מכורים לבצע גמילה מההתמכרות המינית עצמה. לעיתים, כלים אלה מוענקים בתוך כותלי בתי הכלא, אבל רק לאותם מטרידנים שנתפסו ונכלאו לתקופות ארוכות.  
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il