יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
קרב המאה 
 
טרמפ מול הילרי - הקרב הפוליטי המשקף את המאה הזו ואת עתיד המאה הבאה / מאת יואב ברנזון
 
  
הילרי קלינטון - עליית הנשים, המיעוטים והחלשים
 
אם הילרי קלינטון תיבחר לנשיאות אמריקה היא תהיה האישה הראשונה שתהפוך לנשיאה, וזאת לאחר שגבר שחור נבחר לראשונה לנשיאות רק קדנציה אחת לפניה (ברק אובמה).
 
הילרי משקפת את תמצית המאבק הפמיניסטי של נשים - מעמדת חולשה ונחיתות לעמדת שליטה והובלה. במאה הזו הנשים עשו את כברת הדרך הארוכה ביותר לקראת הובלה של האנושות אחריהן. יחד איתן עלו הכוחות החלשים והמיעוטים השונים דוגמת השחורים, ההיספנים, הצעירים ואפילו אוכלוסיית המדינות מהעולם השלישי ומהמזרח התיכון.
 
 
 
טרמפ - חזרת הגברים והשוביניזם לחזית הבמה
 
טרמפ מייצג את קבוצת הגברים הלבנים שהיו בשלטון עד לא מזמן וכעת הם תובעים לעצמם את הזכות לחזור ולשלוט מחדש. לאחר שנים של רפיסות וחולשה גברית - טרמפ הוא המייצג הנאמן והאמין ביותר לרצון של גברים לבנים לכבוש מחדש את הנשיאות, את גבעת הקפיטול אך יותר מכל, את השליטה בעיצוב המציאות ובתודעה הציבורית.
 
התקינות הפוליטית היא אחד האויבים הראשונים של טרמפ, כי היא זו שהחלישה וסירסה את כוחם של הגברים בעשורים האחרונים. ניצחון של טרמפ פירושו פניית פרסה בתהליכי קידום הנשים וחזרה לעידן הישן והשמרני בו הגבר מוביל והאישה עומדת לצדו ובצילו.
 
 
 
הקרב האולטימטיבי בין גברים לנשים
 
בהנחה ששני מועמדים אלה יגיעו לקו הגמר של המרוץ לנשיאות - מדובר בקרב האולטימטיבי של המאה הנוכחית. זהו קרב בין פמיניזם לשוביניזם, בין נשיות לגבריות, בין נשים לגברים, בין שמרנות לפתיחות, בין שלטון ריכוזי לשלטון רב-תרבותי.
 
תוצאות הקרב יסמנו לעולם, ובעיקר לגברים ונשים, ידו של מי על העליונה. ניצחון של הילרי יסמן את ההשתלטות הסופית של נשים על העולם ועל תפיסת המציאות ואילו ניצחון של טרמפ יסמן את הקאמבק של הגברים.
   
 
 
המאבק בין המינים בתוך הבית
 
לכאורה, מדובר במאבק פוליטי רחוק מהעין ורחוק מהלב. אבל למעשה, חשוב להבין שתוצאות מאבק זה יכריעו במידה רבה את ההתנהלות הפרטית והיומיומית של מרבית הזוגות בעולם.
 
יחסי הכוחות בין גברים ונשים השתנו בעשורים האחרונים בעיקר בגלל השפעות אוניברסליות, גל העצמת הנשים, שיח ציבורי עוין כלפי שוביניזם ושינוי מאוד עמוק באווירה הציבורית כנגד גברים כוחניים המנצלים את יתרונם ומרותם. לכן, גם כעת, לאחר שיוכרע המאבק בין טרמפ להילרי, לתוצאות הקרב תהיה השפעה עצומה גם על יחסי הכוחות בין נשים וגברים בחברה, בכלכלה ובפוליטיקה וגם על אופי מערכות היחסים הזוגיות.
 
 
וטיפ לסיום: טרמפ והילרי אינם רק אנשים פרטיים שבמקרה רצים לנשיאות אמריקה. הם מייצגים ארכיטיפים פסיכולוגיים המשקפים עמדות וזרמים מאוד חזקים ועמוקים בחברה המודרנית (שוביניזם ופמיניזם). על כן, הבחירה באחד מהם תשקף לא רק מי יהיה הנשיא או הנשיאה הבאה של אמריקה אלא יותר מכך הוא תסמל את צביונה של החברה האמריקאית והחברה המערבית בכלל לשנים הבאות.  
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il