יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
גבר דור 3.0 
 
מה ההבדל בין הגבר הישן לגבר החדש ומהו העתיד הזוגי של הגברים הצעירים? / מאת יואב ברנזון
 
  
הגבר הישן - דור 1.0
 
הגברים של הדור הישן הם גברים של פרנסה בלבד. הם אינם שותפים של ממש לגידול הילדים או לאחזקת הבית. יש להם אישה שעושה זאת עבורם. תפקידם הוא לשמר את הביטחון הכלכלי של הבית ולפרנס את המשפחה.
 
הגבר הישן חי למעשה בזוגיות המבוססת על "עסקת חבילה" הדדית: הוא נותן ביטחון כלכלי ויציבות רגשית והאישה נותנת לו בתמורה חום, אהבה, מיניות ואת ניהול ענייני הבית. העסקה היא הוגנת, סימטרית ומשתלמת לכל הצדדים והיא מבוססת על הנכות של הגבר והאישה - היא נכה במובן זה שהיא אינה עצמאית כלכלית והוא נכה במובן זה שהוא אינו עצמאי רגשית.
 
 
 
הגבר החדש - דור 2.0
 
הגברים החדשים הם גברים של פרנסה וילדים גם יחד. הם גם מפרנסים וגם מגדלים את הילדים ומבצעים את מרבית המטלות הקשורות בכך, ממש בדומה לנשים החדשות. כלומר, הגברים והנשים החדשים ממלאים תפקיד "שווה" ודומה מאוד במסגרת הקשר ביניהם. הם שותפים מלאים ושווים ולא סוחרים בנכויות שלהם האחד מול השני.
 
הגבר החדש מבצע "עסקה זוגית" שונה מאוד מזה של הגבר הישן. בעוד הגבר הישן נתן כסף בתמורה לחום, הגבר החדש נותן כסף ודאגה לילדים בתמורה לכסף ודאגה לילדים. כך נוצר מצב חדש ובעייתי, בו העסקה הזוגית של מרבית הגברים החדשים אינה כוללת בעצם מלכתחילה את הרכיב הזוגי, הרומנטי והאינטימי. ניתן לומר שבהגדרה - אין בזוגיות מדור 2.0 חום או אינטימיות כמרכיב עיקרי אלא יש בה בעיקר שותפות באחריות ההורית לגידול הילדים ולפרנסתם. זו הסיבה מדוע רבים מהזוגות החדשים מדור 2.0 מתגרשים במהירות האחד מהשני - כי לאחר שלב הבאת הילדים ובניית הבית אין להם בעצם כמעט שום דבר משותף, ודאי לא זוגיות מושקעת או אינטימיות. למעשה, לא הייתה להם זוגיות כזו מעולם.
 
 
 
הגבר הישן מול הגבר החדש
 
הגברים הישנים נהנים מזוגיות רומנטית ומאיכות אינטימית בזכות המבנה הזוגי השמרני שהם מנהלים. לעומתם, מרבית הגברים החדשים מרגישים מיותמים ומיותרים במסגרת הזוגית שלהם. מעבר לפרנסה ולדאגה לילדים - הם חשים שאין להם זוגיות ואין להם אישה מכבדת ומאוהבת בסגנון הנשים של הדור הישן.
 
חשוב לזכור, שהנשים המודרניות הן עצמאיות כלכלית וחברתית והן אינן זקוקות לגבר או סוחרות אתו בכסף תמורת חום. הן רואות בגבר שותף, לא תומך. הן רואות את עצמן שוות, לא מעריצות או סוגדות לגבר. הן מאמינות בשוויון מלא ולא בסחר של ביטחון כלכלי כנגד מיניות ואהבה. לכן, מערכות היחסים של הגברים והנשים החדשים הן מעוקרות רומנטיקה ואינטימיות כמעט מהיום הראשון לקיומן וחיי המדף שלהן קצרים מאוד כי עיקר תכליתן היא לבנות בית ולהביא ילדים. לאחר מכן, תם ומוצה תפקידם במידה רבה.
 
 
 
הגבר הצעיר - דור 3.0
 
כדי להיות גבר ישן מהסוג הישן על הגבר להיות מאוד דומיננטי ומאוד מבוסס. בתנאים של היום, זהו מצב ששמור בעיקר לגברים מבוגרים שצברו הון וכוח ויש להם חוסן כלכלי משמעותי. רוב הגברים המודרניים מגלים עד מהרה שסגנון החיים הזוגי השוויוני טומן בחובו גם העדר זוגיות, חום ואינטימיות ומתן דגש על פרנסה והבאת ילדים בלבד - כשבסוף התהליך הזה ממתין להם השלט "גירושין". הגירושין היא סוג של תחנה כמעט בלתי נמנעת ליחסים המודרניים, כי מלכתחילה הזוגיות והרכיב הרומנטי אינם הרכיב המרכזי בזוגיות מדור 2.0. 
 
לעומת זאת, דור הגברים הצעירים (דור 3.0) מנהלים כבר היום חיים אינדיבידואלים נטולי זוגיות משמעותית או קבועה, חלקם חי עם ההורים וחלקם בדירות שכורות. אלה חיים של עצמאות אישית וחופש אישי ללא שותפות זוגית בנוסח זוגיות מדור 2.0 וגם ללא אינטימיות זוגית בנוסח זוגיות דור 1.0, אלא סוג של אבולוציה זוגית חדשה ששמה דגש על האינדיבידואל ולא על האינטימיות והיא בנויה על חופש אישי ולא על מחויבות זוגית.
 
 
וטיפ לסיום: הגברים הישנים נתנו לנשים ביטחון כלכלי תמורת אינטימיות, אהבה וחום. הגברים החדשים סיפקו פרנסה והורות בתמורה לפרנסה והורות מצד הנשים, תוך כדי כך שהם מוותרים בעקיפין על הרומנטיקה, האינטימיות והאהבה. הדור הצעיר של הגברים נאלץ לוותר מראש על קשר זוגי משמעותי ולנהל חיים עצמאים עם קשרים רומנטיים מזדמנים או ארעיים.  
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il