יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
העצמת החלשים והחלשת החזקים 
 
איזה תהליך עובר העולם ומדוע הוא מאיים על יציבותו? / מאת יואב ברנזון
 
  
תקינות פוליטית היא שם אחר להפיכה תרבותית חדשה
 
העולם משתנה. הוא מחזק את החלשים על חשבון החלשת החזקים. זהו תהליך אוניברסלי, מקיף ועמוק שמתחולל למעשה כמעט בכל מדינה על פני כדור הארץ. התהליך הזה אינו מוסרי או הגיוני, אלא הוא לחלוטין פוליטי-חברתי-תרבותי.
 
בשם השיח התרבותי החדש, אותה תקינות פוליטית מדוברת, ניתן לעשות כל מעשה שהוא "תקין פוליטית" גם אם הוא לא מוסרי, לא הגיוני, לא חוקי ואף פלילי בעליל: לשלוח ילדים פלשתינאים לדקור ולרצוח יהודים אם הדבר מחזק את הנרטיב הפלשתינאי המצייר אותם כ"קורבנות" של הכיבוש, לאפשר תלונות שקריות מצד נשים כלפי גברים ללא כל ענישה אם הדבר מעצים נשים "חלשות" בשיח המגדרי שלהן מול הגברים, לאפשר למיליוני "פליטים" להיכנס בניגוד לחוק למדינות אירופה ואמריקה אם הדבר מחזק את מעמדם של מהגרי העבודה "המדוכאים" וכיו"ב. 
 
 
 
מהי אפליה מתקנת?
 
אפליה מתקנת היא אחד הביטויים לשיח ה"שוויוני" החדש: זה לא משנה מהם הכישורים שלך או התאמתך לתפקיד מסוים. מה שחשוב הוא השייכות שלך לקבוצת "החלשים" ו"המדוכאים". אם הנך מוגדר כשייך לקבוצת "החלשים" - הנך זכאי אוטומטית לזכויות מופלגות על חשבון הזכויות הבסיסיות של כל ה"לא חלשים".
 
מותר לך להיכנס וללמוד במוסד אקדמאי על חשבון מישהו אחר שכישוריו טובים בהרבה משלך אבל הוא - מה לעשות - לא שייך לקבוצת "החלשים" או "המדוכאים". מותר לך להיכנס ללא רשות לגרמניה או לשוודיה או לישראל בניגוד לחוק ועוד ולקבל זכויות, הטבות, מענקים ומעמד, דבר שלא יקרה לאדם "רגיל ולא מדוכא" הרוצה לקבל אזרחות בצרפת למשל ונכנס אליה בניגוד לחוק. אדם כזה - ייכלא ויגורש.
 
 
 
העצמת החלשים מחייבת את החלשת החזקים
 
לכאורה, מדובר בתהליך "מבורך" בו החברה מנסה ליצור שוויון בין בני אדם, שוויון בין המינים, שוויון בין המגדרים, שוויון בין אנשים באשר הם. אבל למעשה, לא בכך מדובר.
 
לא מדובר בשוויון אלא באפליה בוטה. לא מדובר ביישום כללים שווים לכל האנשים אלא בהעצמת קבוצות מסוימות על חשבון החלשת קבוצות אחרות ופגיעה ממשית בהן. לא מדובר בהשוואת תנאים בין אנשים אלא בדיכוי, גירוש, החלשה, אפליה ורמיסה של זכויות של אנשים מסוימים - רק הפעם בכיוון ההפוך: להפלות ולפגוע בקבוצת "הלא מדוכאים" במקום בקבוצת "המדוכאים".   
 
 
 
"המדוכאים" כובשים לעצמם זכויות מפליגות רק בזכות התקינות הפוליטית
 
המאבק הצבאי בין דעא"ש למדינות המערב הוא רק קצה הקרחון של תהליך העצמת החלשים והחלשת החזקים. תהליך זה יוכרע באמת לא בשדה הקרב אלא קודם כל בתרבות ובשיח הציבורי העולמי. 
 
התקינות הפוליטית הנוכחית מעניקה עדיפות ברורה לקבוצות אוכלוסייה שלמות שהוגדרו "כמדוכאות" (מהגרים, נשים, ילדים, שחורים, מוסלמים, עבריינים וכיו"ב), הענקת חסינות והסרת כל אחריות למעשיהם תוך כדי דיכוי, אפליה ופגיעה באוכלוסיות שאינן נחשבות ל"מדוכאות" (גברים, אנשים שנפגעו מעבריינים, הורים, מורים, לבנים, נוצרים או יהודים).  בכך למעשה, היא מבטיחה את ניצחונם משום שברגע שהשיח הציבורי והתקשורתי מוטה לטובת "המדוכאים" - הסיכויים של קבוצת "הלא מדוכאים" להבטיח שלא ירמסו את זכיותיהם הוא אפסי: ההמון כבר שפט, גינה והכריע לרעתם.  
 
 
 
היפוך היוצרות קרוב מתמיד והוא יוכרע לא בשדה הקרב אלא בתרבות ובשיח הציבורי
 
מרגע שהשיח התרבותי מקדש את "הקורבן" ו"המדוכא" באשר הוא ופוטר אותו מכל אחריות למעשיו - שם למעשה מוכרעת המערכה האמתית מי יהיה החזק ומי יהיה החלש. המרחב הצבאי והמאבק הפיזי הן החלק השולי במאבק. המאבק האמיתי מתנהל במרחב הנקרא דעת הקהל והשיח התרבותי. למרבה הצער, השיח התרבותי הנוכחי קובע ש"החזקים" ידוכאו עד שיהפכו לחלשים ואילו "החלשים" יופלו לטובה, יקודמו על חשבון החזקים, יזכו להטבות מפליגות עד שיהפכו לחזקים ואולי אף לשליטים החדשים. 
 
לא מדובר אם כן בשוויון מגדרי או בהשוואת תנאים לבני אדם באשר הם אלא בהפיכה תרבותית לכל דבר. היא נעשית תחילה באמצעות שינוי השיח הציבורי ויצירת תקינות פוליטית המעניקה אפליה וחסינות לקבוצה מסוימת ובהמשך היא מתרחבת ומתפשטת גם לשדה הקרב הצבאי במטרה לבסס ולחזק את אותה המטרה בדיוק.
 
 
וטיפ לסיום: מרגע שנקבע שיש להתעלם מחוקי השוויון, ההיגיון והמוסר האמתיים ולהעדיף באופן מכוון אוכלוסיות "מדוכאות" (ללא קשר למידת האחריות שלהן או למעשיהן הנפשעים) על פני אוכלוסיות "לא מדוכאות" - הוכרעה בפועל המערכה העולמית בין "המדוכאים" ל"לא מדוכאים". אנשים שנחשבים "ללא מדוכאים" הם בדיוק אלה שהופכים לאט לאט לקבוצות המדוכאים האמיתיים. לדוגמה, כשמהגר מוסלמי מגיע בניגוד לחוק לגרמניה, מקבל קצבה ודירה מהמדינה, מקים לעצמו "משטרת "שריעה" פרטית ומסלק משכונתו אזרחים גרמנים "חזקים" כי הם מפריעים לו לנהל את אורח חייו הדתי - נהפכו היוצרות לגמרי: "המדוכא" הופך לשליט ואילו "החזק" הופך למדוכא, למגורש, למצורע ולחסר זכויות.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il