יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
הצרכים הקריטיים 
 
מהם הצרכים הקריטיים של בני הזוג שלכם ומדוע השאלה הזו היא קריטית? / מאת יואב ברנזון
 
  
צרכים רגילים וצרכים קריטיים - מה ההבדל?
 
לכל בני האדם יש צרכים והצרכים הם רבים. אבל לא כל הצרכים הם באמת חשובים או קריטיים. מרבית הצרכים אינם חשובים כל כך ואינם משמעותיים לבני האדם.
 
התופעה הזו בולטת בתחום הזוגי. יש צרכים ויש צרכים. יש צרכים שהם קו אדום ובלעדיהם אין קיום זוגי ויש צרכים שהם "קישוט" ועליהם לא תקום או תיפול הזוגיות.
 
 
 
יש הרבה צרכים לא חשובים - שאתם מעניקים להם חשיבות מיותרת
 
לא פעם בני זוג מספקים שורה ארוכה של צרכים לצד השני מבלי לחשוב לרגע האם מדובר בצרכים קריטיים או בעצם צרכים משניים ושוליים. הם משקיעים זמן ואנרגיה בהמון צרכים בלתי חשובים ומחמיצים לא פעם דווקא את הצרכים הקריטיים עבור הצד השני.
 
מי שמעניק יחס שווה לכל הצרכים ולא נותן עדיפות לצרכים הקריטיים של בני הזוג שלו - יוצר מצב זוגי נפיץ ומסוכן. מדוע? משום שאי סיפוק צרכים קריטיים הוא הרקע למשברים בזוגיות בעוד שאי סיפוק צרכים משניים או רגילים אינו מוביל למשברים זוגיים משמעותיים כלל.
 
 
 
התמקדו בצרכים הקריטיים - שוליים וטיפשיים ככל שהם עשויים להיראות
 
חלק מהיכרות זוגית היא להכיר את הצרכים הקריטיים של בני הזוג שלכם. במקרים רבים אתם תופתעו לגלות מה הדבר או הדברים שהם באמת קריטיים לבני הזוג שלכם ומהם הדברים שהם בכלל לא משנים להם. ברוב המקרים, הצרכים הקריטיים שלכם אינם בהכרח הצרכים הקריטיים של בני הזוג שלכם.
 
לכן, אם תתמקדו קודם כל בסיפוק הצרכים הקריטיים של בני הזוג שלכם - גם תרוויחו נקודות משמעותיות בצד השני וגם תמנעו משברים זוגיים, וכל זה במינימום מאמץ.
   
 
 
סיפוק הצרכים הקריטיים יכולים לחולל מהפכה בזוגיות שלכם
 
לא הכל חשוב בחיים. בדרך כלל רק מעט הוא באמת חשוב וקריטי, וכל היתר הוא משני ושולי ואף ניתן לוותר עליו. כך גם אצל בני אדם. לכל בנאדם יש רשימה קצרה של צרכים קיומיים שהם בסדר העדיפות העליון שלו.
 
כבני זוג, אתם יכולים לזהות את הצרכים הללו ולדאוג שהם יתקיימו בזוגיות שלכם. מהלך כזה יכול לבצר את הזוגיות שלכם ולמנוע משברים ובעיות. לעומת זאת, התעלמות מהצרכים הקריטיים היא בדרך כלל "צעד התאבדות" מבחינה זוגית משום שלאורך זמן אי סיפוק הצרכים הקריטיים יוביל למשברים זוגיים ולגירושין כמעט בוודאות.
 
 
 
דוגמאות לצרכים קריטיים
 
אישה עשירה מתחתנת עם גבר ממשפחה הרוסה וללא פרנסה. לא מפריע לה שהוא לא עשיר ולא חשוב לה שהוא לא כזה מצליחן כי יש לה את כל האפשרויות ויש לה יכולות כלכליות אדירות. אבל במקרה שלה, מה שקריטי לה הוא שהוא יעזור לה בגידול הילדים ויקום אליהם במהלך הלילות. על הצורך הקריטי הזה הזוגיות שלכם תקום או תיפול. כל מה שנדרש מהגבר הוא לטפל בילדים ולהיות הורה מסור. הוא אינו צריך לספק לאישה את כל "החבילה" אלא רק את הצורך הקריטי שלה. אי סיפוק הצורך הקריטי הזה יוביל בהכרח לגירושין.
 
גבר נשוי לאישה. האישה אינה מבשלת ואינה מכבסת. למעשה, היא לא תורמת כמעט דבר לאחזקת הבית אבל כל זה לא ממש מפריע לו. מה שמפריע לו הוא משהו אחר: שהיא צועקת, מתוחה, עצבנית ומדברת בטון לא יפה בבית. הוא מוכן להעלים עין מהעדר התרומה שלה בבית ואפילו לעשות את כל עבודות הבית בעצמו. אבל הוא אינו יכול לחיות בבית "רועש". הוא חייב כצורך קריטי בבית "שקט" והרמוני ונעים. אם היא תישאר "צעקנית" וולגרית - הוא יתגרש ממנה, כי זהו הצורך הקריטי שלו.    
 
 
וטיפ לסיום: ההבדל בין צורך קריטי לבין צורך רגיל הוא פשוט מאוד - צורך רגיל הוא צורך שכתוב בספרים כחלק מרשימת המכולת. לעומת זאת, צורך קריטי הוא משהו מאוד סובייקטיבי שמייחד כל אדם ואדם ולעיתים הוא יכול להיתפס כ"משהו מוזר" או "מפתיע". הוא אינו כתוב בשום ספר עצות והוא משתנה מאדם לאדם. זהו את הצרכים הקריטיים של בני הזוג שלכם. אם אינכם יודעים מהם תוכלו לשאול את הצד השני. ברגע שתדעו מהם "הכפתורים" הקריטיים תוכלו למנוע בעיות ותסכולים זוגיים רבים, אולי אפילו תצילו את הזוגיות שלכם מחורבן. אל תתנו "הכל" - תנו "רק" את מה שקריטי וחשוב באמת.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il