יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
המרוץ 
 
מה אתם מעדיפים - לרוץ כמו כולם או להיות שפויים? / מאת יואב ברנזון
 
  
מלכים ועכברים - מה ההבדל?
 
עכברים הם אנשים שרצים במבוך החיים ללא סוף. הם לחוצים, עמוסים, מתוחים, דואגים לכסף. גם כשיש להם כסף, הם צורכים ומבזבזים אותו במהירות על מותרות (סוג של פיצוי על הסבל שבעבודה הקשה) כדי להמשיך את המרוץ אחר עוד כסף.
 
מלכים חיים בדיוק הפוך. ראשית, הם אינם רצים לשום מקום, ודאי לא אחרי כסף. שנית, הם פנויים בראש ובנשמה כי הם אינם עמוסים או לחוצים. הם לוקחים את החיים לאט, ברור וקל. הם אינם מחפשים להצליח - אלא לחיות. כמלכים.
 
 
 
חומריות אינה נותנת מענה לנפש ולנשמה
 
חשוב להבין, זה לא משנה כמה כסף יהיה לכם, כמה חפצים תצברו, כמה מחשבים תקנו וכמה בתים יהיו בבעלותכם. בסופו של דבר, הנשמה והנפש אינם מתמלאים מחומריות אלא מרגשות, מחברה אנושית ומסיפוק מהדברים הפשוטים.
 
לכן, כל עוד אתם רצים אחרי הכסף, ההצלחה, הדירה והמשכנתא - אולי אינכם שמים לב אבל אתם יוצרים ומרחיבים את הבור השחור בתוך הנשמה שלכם. ברגע שאתם מבינים ששום דירה או רכב או חופשה לא ימלאו את החלל הרגשי - אתם מסוגלים להפוך מעכברים למלכים.
 
 
 
להיות נורמלי או להיות שפוי - זאת השאלה
 
להיות נורמלי זה לעשות מה שכולם עושים. מה כולם עושים? קונים דירות. מה כולם עושים? עובדים שעות מטורפות. מה כולם עושים? מביאים שלושה ילדים? מה כולם עושים? מחליפים סמארטפונים כל כמה שנים.
 
להיות שפוי זה לא לעשות מה שכולם עושים אלא לעשות רק את מה שבאמת עושה לך טוב. האם לעבוד אינסוף שעות עושה לך טוב כאדם? האם להחליף גאג'טים כל שנה זה משהו שעושה לך טוב לנשמה? או אולי לחבק את הילדים שלך ולשבת על החוף עם חברים מרחיב את דעתך ועושה לך חם בלב?
   
 
 
לחיות כמו מלך או לחיות כמו עבד - מי אתם?
 
העבדים הם אלה שעושים מה שמצופה מהם, צורכים ללא סוף, מבזבזים את האנרגיה שלהם אחרי המרדף ובסופו של דבר בונים לעצמם חור שחור בנשמה וריקנות של הנפש.
 
המלכים אולי נתפסים למראית עין כפשוטים או "כמסכנים" - אך הם לא. הם אינם משועבדים לדבר. הם מלכים כי הם חופשיים - הזמן הוא בבעלותם, חייהם בבעלותם, יש להם חופש בחירה והם בדרך כלל עוסקים בפעילויות רגשיות, יצירתיות, משפחתיות וטבעיות שממלאות את הנפש בשמחה ובפשטות ילדותית מהסוג הטוב והמרווה.
 
 
וטיפ לסיום: ככל שאתה מצליח במרוץ העכברים כך אתה הופך לעכבר קטן יותר ולחוץ יותר כי הצלחה במרוץ העכברים פירושה עוד הוצאות ולכן גם צורך בעוד הכנסות. מלך הוא אדם שהחליט לצאת מהמרוץ, לעזוב אותו, לא להשתתף בו. הבחירה הזו מעניקה לו עוצמה אדירה כי הוא בעל חופש בחירה, כי הוא חי פשוט, כי הוא שולט על גורלו ולא נשאב בזרם הכללי של הצרכנות והמרדף המתמיד אחרי כסף או פוזה.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il