יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
מסעה של האישה המודרנית 
 
כיצד אישה מודרנית בוחרת את בן הזוג שלה וכיצד היא מתנהלת בזוגיות שלה? / מאת יואב ברנזון
 
  
מורה נבוכים - מאהבה להגשמה
 
אישה מודרנית, בניגוד לאישה הקלאסית הקטנה של פעם, היא אישה בעלת אג'נדה ותוכנית חיים מאוד שונה ממה שרוב הגברים מצפים או חושבים שיש לאישה.
 
מטרת-העל האמיתית שלה אינה זוגיות, אהבה או רומנטיקה אלא כוח, השפעה, קריירה ואימהות. מרבית הנשים המודרניות רוצות להיות עצמאיות, חזקות, אוטונומיות ואימהיות. הנושא "הזוגי", האינטימי, השיתופי והרומנטי עם הגבר שלהן אינו עומד לעולם בראש סדר העדיפויות שלהן אלא בשוליים בלבד.
 
 
 
הרומנטיקה אינה חשובה - אז מה כן חשוב?
 
גברים רבים מחפשים דווקא רומנטיקה ביחסים עם אישה. הרומנטיקה, המשיכה, האהבה - חשובים להם מאוד ומרכזיים עבורם ביותר. כך היה מאז ומעולם. הגברים היו רומנטיים והם היו אלה שחיזרו אחרי הנשים בכל התקופות ובכל הזמנים, עד לעת המודרנית.
 
אצל נשים מודרניות סדר העדיפות הוא מלכתחילה שונה. הן קודם כל רוצות להוכיח את עצמן, להיות עצמאיות, לבנות קריירה משל עצמן, הן לא מוכנות להיות תלויות בגבר שלהן או קטנות לידו, הן מרגישות שהן חייבות להיות לפחות שוות לו ואף יותר. מהמקום הזה הן רוצות להיות גם אימהות, כשהן מצפות שהגבר או הבעל יתרמו ויחלקו איתן את מלאכת הגידול הסיזיפית שווה בשווה. 
 
 
 
הגשמה עצמית - קריירה, אימהות, עצמאות
 
כלומר, הדבר החשוב לאישה המודרנית היא הגשמה עצמית ולא רומנטיקה, התמסרות לגבר, התמסרות לזוגיות ולבית. כל אלה תכונות "נשיות" ו"קטנות" שנזנחנו או הוזנחו על ידי הנשים המודרניות בכוונה תחילה כי הן נתפסות כתכונות שמגמדות אותן.
 
בעוד שמרבית הגברים לא שינו את התפיסה הקלאסית שלהם והם עדיין מאמינים ובטוחים שאישה אמורה להיות "אישה" - הרי שהנשים המודרניות מזמן עזבו את תחנת הרכבת הישנה והקלאסית הזו ונעו למקום "מתקדם" יותר שבו כולם לכאורה שווים, שהאישה היא חופשיה ועצמאית, שהגבר צריך להיות גם ביתי ונשי, שהיתרון עובר בהדרגה לצד של האישה שהופכת מקטנה ל"גדולה" ולמובילה ואילו הגבר הופך ליותר תומך, מבין ומעודד. 
   
 
 
לאן נעלמה הזוגיות? היא לא הייתה שם מעולם
 
את התוצאה של המסע הזה רואים בדרך כלל אחרי שלב השלמת בניית המשפחה. כשהכל הושג ורשימת המטרות של האישה המודרנית היא מלאה (קריירה, עצמאות, כוח, כסף, ילדים, בית ומשפחה) - מסתבר שהדבר המרכזי שהוזנח כל השנים הוא הזוגיות, הקשר עם הגבר, מעמדו של הגבר, סמכותו, כוחו ומקומו בעיני האישה. ולא בכדי, משום שהזוגיות לא הייתה שם מעולם כמטרה עיקרית או מרכזית, אלא רק כפלסטר לקידום יתר המטרות.
 
גברים רבים מתעוררים כעבור עשר או עשרים שנים של זוגיות למקום שבו אין להם זוגיות כלל. במבט לאחור הם מבינים שמעולם גם לא הייתה להם זוגיות אמיתית ושהמטרה האמיתית של האישה שלהן לא הייתה אף פעם זוגיות איתם אלא קידום מעמדה, פיתוחה והגשמת מאווייה האישיים והאימהיים. הזוגיות, היחסים הקרובים עם הגבר, הרומנטיקה והחיבור הרוחני והרגשי אתו מעולם לא היו שם, ודאי לא בסדר עדיפות מרכזי או ראשון במעלה מבחינת האישה.
 
 
וטיפ לסיום: נשים מודרניות בוחרות גבר כאמצעי להשגת מטרותיהן - מישהו עם גנים נכונים, בעל תכונות אבהיות, יכולת כלכלית מוכחת או פוטנציאל כלכלי טוב שיאפשר להן להגיע לאן שהן באמת רוצות: קריירה, עצמאות אישית וכלכלית, ילדים וחופש. מבחינת האישה המודרנית, גבר אינו מושא להערצה או פרטנר אמיתי אלא אמצעי בלבד להשגת מטרות שונות ואחרות מאוד מזוגיות גרידא. את התוצאה הסופית רואים כעבור מספר שנים של זוגיות: הזוגיות קורסת לחלוטין, הגבר נדחק ונחלש, האישה מסמנת וי על מירב המטרות שלה ובנקודת זמן מסוימת היא פשוט מתגרשת ממנו וממשיכה הלאה את חייה בצורה עצמאית לחלוטין או לחילופין היא שוב מחפשת גבר כאמצעי להתנעת תהליך הצמיחה וההתעצמות האישית שלה ולא למטרת זוגיות אמיתית. מסתבר, שהאישה המודרנית אינה עסוקה בבנייה זוגית אלא בבנייה אישית, והזוגיות היא תפאורת רקע בלבד לתהליך האמיתי שהיא עוברת.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il