יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
התבגרות רוחנית 
 
האגו רוצה סיפוק ומילוי תמידיים ואילו הרוח מסוגלת לנתינה / מאת יואב ברנזון
 
  
לאהוב במונחים של האגו
 
המושג "אהבה" יכול להתפרש בצורות רבות. לאהוב במונחים של האגו פירושו להשתוקק, לרצות, לחמוד, להיות כפייתי או להתמכר לאדם מסוים. זו דרך אחת לראות את המושג אהבה - דרך העיניים של האגו.
 
אבל לאהבה פנים רבות. אהבה ללא אגו אינה נבחנת במונחים של סיפוק צרכים אגואיסטיים של האדם אלא בדיוק להיפך - ביכולת ובדחף שלו להעניק ולתת לאדם אחר.
 
 
 
תשוקה למילוי פיזי - יצרים, אוכל וכסף
 
למעשה, לחיים יש שני ממדים של קיום. הממד הראשון הוא הממד הפיזי הגופני. ממד זה מבקש למלא את צרכיו על בסיס קבוע. הוא זקוק למין, למגע, לתשומת לב, לאוכל, לכסף ועוד לשלל סיפוקים חומריים ומוחשיים.
 
לעיתים קרובות אנשים נוטים לייחס לתשוקות הפיזיות הללו משמעות רוחנית של "אהבה". למשל, אם גבר משתוקק לבחורה מסוימת ולא יכול בלעדיה הוא עלול לפרש זאת כאילו הוא "אוהב" אותה, כשלמעשה הוא כלל אינו אוהב אותה אלא זקוק לה, תלוי בה, חסר בלעדיה ומכור לגוף שלה. ברגע שהיא מסרבת לו הוא מיד "שונא" אותה - משום שהוא לא מקבל ממנה את מנת הסם שלו. למעשה, הוא מעולם לא אהב אותה אלא רק חיפש דרכה מילוי פיזי לצרכיו.
 
 
 
לאהוב במונחים של הרוח - היכולת לתת, לבנות ולהקריב 
 
הממד השני של הקיום הוא הממד הרוחני. בממד זה יש שפע ולא תחושה תמידית של חוסר ולכן בממד הרוחני אנשים מעניקים ולא מחפשים מילוי או סיפוק לעצמם. הם מרגישים מספיק חזקים, מלאים, שופעים וחסונים כדי להעניק, לתת, לדאוג לאחר ולעשות לאחר טוב.
 
אהבה היא בעיקרה מושג רוחני ולכן היא נמדדת על פי הממד הרוחני. כשאדם אוהב מישהו - פירושו של דבר שהוא מסוגל ורוצה להעניק לו, לתת לו, לדאוג לו ולשמח אותו ללא צורך במילוי פיזי לעצמו.
   
 
 
מציאות של סופר אגו או של נתינה רוחנית?
 
כך יוצא, שאנשים סבורים פעמים רבות שהם אוהבים ושהם נמצאים במצב של אהבה, כשלמעשה הם בסך הכל נמצאים בהשתוקקות ובצורך עז. הם בטוחים שהם מצאו את "אהבת חייהם" ושהם מאושרים אבל ככל שהזמן עובר הם מגלים שבמקום לאהוב הם עוסקים בעיקר במרדף אחר מילוי הצרכים הפיזיים והחומריים שלהם. כך, כשהכסף נגמר והמילוי נפסק - גם "האהבה" מתה באותה המידה. 
 
מן העבר השני נמצאת האהבה הרוחנית. זו אהבה שאינה ממכרת, אינה הורסת ואינה מסממת. היא משאירה את האדם עוצמתי וחזק, היא מעניקה ובונה. היא בוגרת והיא אינה מבוססת על מילוי צרכים ילדותי ועל התמכרות אינסופית להנאות מוחשיות אלא על דבר הפוך - על כוח השפע והיכולת לתת.
 
 
וטיפ לסיום: להשתוקק פירושו לחפש מילוי. לתת פירושו לאהוב.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il