יואב ברנזון
                   מטפל זוגי ויועץ עסקי  050-5558535 
                             בית  |  אני  |  השיטה  |  טיפול  |  הכל  |  אתם  |  חיפוש  |  קשר
 
                                
 
 
ים ויבשה 
 
מה ההבדל בין גברים לנשים? / מאת יואב ברנזון
 
 
גברים הם יבשה ונשים הן ים
 
גברים משולים ליבשה ואילו נשים לים. היבשה היא מקום יציב יחסית, קבוע, איתן, מקום שניתן להישען עליו ללא חשש ולמצוא בו נחמה ומפלט מהסערות של הים. זו הסיבה שנשים מצפות מגברים להיות קודם כל משענת בטוחה, מקום שבו הן יכולות לנוח ולהירגע, לסמוך ולדעת שהן בטוחות ומוגנות.
 
הים לעומת זאת הוא מקום של שינויים תמידיים. לעיתים הוא מאוד סוער והורמונלי ולעיתים הוא רגוע ושקט, אבל ברגע אחד הוא יכול להשתנות לגמרי ולסעור מחדש. הים הינו מקום של רגשות, פחדים, סערות והפכפכות רבה שהופכים אותו למסתורי, מהפנט ומפתה מצד אחד אבל גם למקום המכיל פחדים, חששות, סכנות, היסטריות ודאגות מצד שני.
 
 
 
הגבר מייצג יציבות, ביטחון והגנה
 
גברים ביסודם הם רציונליים והגיוניים יותר מאשר אמוציונליים. לכן, מצופה מגברים לדעת מה הם רוצים מעצמם, להיות סגורים על עצמם, ללכת בדרך מסויימת, להוביל, לנסוך ביטחון, להוות עוגן ולגונן על בת הזוג שלהם. 
 
היציבות של גברים עונה על צורך אדיר של נשים, במיוחד לאור הסערות התמידיות המתחוללות בתוכן. הגבר במובן הזה משלים את האישה ומעניק לה את מה שיותר מכל חסר בה - עקביות, סדר, היגיון, יציבות, הגנה, ארציות, ביטחון, נחישות, פרנסה והזנה.   
 
 
 
האישה מייצגת רגש, יחס ואהבה
 
נשים הן ביסודן רגשיות ורגשניות יותר מאשר הגיוניות ועקביות. לכן, מצופה מנשים לאהוב, להתמסר, לדעת לזרום ולהשתנות, להיות רכות ונעימות, עדינות ומתחשבות, אולם עדיין ישנה הבנה וההתחשבות בסערות ההורמונליות שעוברות על נשים ובקושי שלהן לעיתים ליישב את הסתירות הפנימיות שבתוכן ואת העולם הרגשי הגועש והמבלבל שבו הן טבולות.
 
הרגש, האהבה, הפיתוי והמסתורין של נשים עונים על צורך אדיר של גברים שהם באופן יחסי לנשים מאופקים, מקובעים וסגורים הרבה יותר. האישה במובן הזה משלימה את הגבר ומעניקה לו את מה שיותר מכל חסר בו - עומק, רגש, זרימה, שינוי, אהבה, יחס, אכפתיות, מעורבות, הזדהות, אובדן שליטה וסיפוק.   
   
 
 
להבין את השוני
 
גברים רבים מתקשים להבין מדוע נשים אינן יציבות וצפויות כמותן, מדוע הן אינן הגיוניות ורציונליות כמותן. אבל זהו בדיוק השוני בין גברים לנשים. גברים צריכים בראש ובראשונה להעניק את היציבות לנשים, במקום לצפות מנשים להיות דומות או זהות להם.
 
נשים רבות מתקשות להבין מדוע גברים אינם מבטאים את הרגשות שלהן כמותן ומדוע הם סגורים ומאופקים. אבל זהו בדיוק השוני שבין נשים לגברים. נשים אמורות בראש ובראשונה להעניק לגברים את היחס ואת התמיכה הרגשית, לפני שהן מצפות שגברים יהיו דומים להן.
 
 
וטיפ לסיום: הקשר בין גבר ואישה עובד כאשר כל אחד מהצדדים מבצע את תפקידו ומגשים את מהותו הטבעית. הגבר מעניק לאישה את היציבות והביטחון שהיא זקוקה לה, והוא אינו נסחף להיסטריות, לבלבול ולהפכפכות. ואילו האישה מעניקה את האהבה ואת התמיכה הרגשית לגבר, והיא אינה מתנכרת לגבר או נסגרת מפניו.
 
עשו לנו לייק והפיצו את המאמר בקרב החברים שלכם
 
                   לתשומת לבכם
 
                              לתיאום מפגש אבחון במחיר אטרקטיבי חייגו עכשיו 050-5558535
                              לשליחת שאלה אישית לחצו כאן
                              למחמאות על הפוסטים לחצו כאן
                             לקבלת פוסטים חדשים ועדכונים מרתקים לחצו כאן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר נבנה במערכת 2all בניית אתרים - www.2all.co.il